2020.06.04.

2020.06.04.

Trianon Kiskunhalason

2019.07.05.
Júliusban minden szerda estén más-más tematika kapcsán várja a közönséget tárlatvezetésekkel, előadásokkal, koncertekkel és borterasszal a Magyar Nemzeti Galéria Borszerda elnevezésű rendezvénysorozata.

A Borszerda idei témái a borok egy-egy lehetséges tulajdonságához kapcsolódnak. Az Elegáns címmel meghirdetett, július 3-i esten a Bécs melletti Pfaffl Pincészet mutatkozik be és a Gáspár Károly Trió zenél - közölte az MTI-vel a Nemzeti Galéria.

Halász Rita művészettörténész Fekete - az elegáns szín címmel tart előadást, Krasznai Réka művészettörténész viselettörténeti sétára invitálja az érdeklődőket a 19-20. századi állandó kiállításba, Sepsey Zsófia művészettörténész tárlatvezetése "Márványba zárt történetek" nyomába ered, de lesz angol nyelvű vezetés is.
Július további Borszerdáin a Testes, a Friss, majd a Gyümölcsös tematikák határozzák meg a programot.

A Borszerdák során az állandó kiállítások mellett a Magyar Nemzeti Galéria egyes időszaki tárlatai is látogathatók.
Augusztus első két szerdáján a Vasarely Múzeumban folytatódnak a borszerdák programjai, melyeken a Játékos és a Virágos téma kerül középpontba.