2016.06.17.
A Debreceni Művelődési Központ a Debrecen - Nyíregyházi Egyházmegyével közösen 2015-ben rendezte meg az Ars Sacra Debreceniensis kiállítást, mely a katolikusok Debrecenbe történő visszatelepülésének 300. évfordulója alkalmából megtartott emlékév egyik központi eseménye volt. Sikerességét bizonyítja a tény, hogy szeptemberben a IX. Ars Sacra Fesztivál keretében is bemutathatták a debreceni alkotók szakrális ihletésű műveiket a budai Várban, a felújított Várkert Bazár kiállítótermeiben.
Papp Károly Egyenes labirintus
A debreceni tárlat egyik fődíját – egy önálló kiállítás lehetőségét a Belvárosi Galériában – Papp Károly grafikusművész nyerte el.

Papp Károly grafikusművész tárlatának megnyitója 2016. június 17-én, pénteken, 17 órakor kezdődik a Debreceni Művelődési Központ Belvárosi Galériájában (Kossuth u. 1.).

A megjelenteket a város nevében köszönti: Danku Attila, Debrecen MJV Közgyűlése Kulturális Bizottságának elnöke.

A kiállítást megnyitja: Vitéz Ferenc PhD, főiskolai docens, közreműködik László Ákos grafikusművész.

Papp Károly 1970. március 18-án született Debrecenben. Tanulmányait a Debreceni Tanítóképző Főiskola Rajz Szakkollégiumán folytatta. 2003-tól tagja a Magyar Alkotóművészek Országos Egyesülete (MAOE) képgrafika tagozatának, 2004 óta a Debreceni Grafikusművészek Ajtósi Dürer Egyesületének. Aktív tagja a Vámospércsi Művésztelep és Grafikai Műhelynek és a Hajdú – Bihar megyei Grafikai Művésztelepnek (Derecske). 2010-ben, 2013-ban és 2015-ben elnyerte a Hajdú – Bihar megyei Grafikai Művésztelep (Derecske) Móré Mihály Díját.

A kiállítás megtekinthető 2016. július 22-ig, hétköznapokon 10-18 óráig.