2023.11.30.

Kulturális eseménykiajánló

2023.11.28.
Tatabányai Múzeum - Bányászati és Ipari Skanzen

Új bányamentő-készülékek is várják majd az érdeklődőket a skanzenben

2023.11.07.
Szabadtéri Néprajzi Múzeum

Hiteles múzeumi variációk és arany süni vándordíj átadó

2023.10.26.
Helytörténet, hír, II. Világháború, történelem, Újkor, XX. század
Megjelent Végső István tanulmánya a kiskunhalasi második világháborús gyermeksorsok kapcsán. A Virányi Péter által szerkesztett Gyerekek a háború viharában. Életek, sorsok, traumák című konferenciakötetben olvasható a munka, sok más érdekes írás között.
Tankos karácsony
Az egykor Pest-Pilis-Solt-Kiskun vármegyében fekvő Kiskunhalas megyei várost döntő többségében elkerülték a második világháborús front okozta nagy tragédiák. Ám még így is ismerünk több olyan eseményt a holokauszt, a bombázások és a zabrálások időszakából, amikor gyermekek is az áldozatok között voltak.

Esetpéldákon keresztül mutatja be Végső István történész azokat a rögzített traumákat, amikben gyermekek a főszereplők, tragédiák elszenvedői. Egy pozitív példával zárja, amikor a kiskunhalasi „felnőtt" társadalom a szociális gondoskodás mentén hogyan igyekezett segíteni máshonnan érkezett gyermekeken a második világháborút követően.