2025.06.09.
Néprajzi Múzeum

Tarolnak a Néprajzi Múzeum könyvei

2025.06.01.
Katona József Múzeum

A világ legnagyobb avar településrendszere

2025.06.01.
Móra Ferenc Múzeum

Veszélyes vizeken hajóznak át a mamutok

2025.05.29.
Katona József Múzeum "Cifrapalota" Kiállítóhelye

A világ legnagyobb avar települése

2025.05.29.
Tornyai János Múzeum és Közművelődési Központ

A vásárhelyi leventék háborús kálváriája

2025.05.05.
Bács-Kiskun Megyei TIT

75 nap az óceánon

2025.06.02.
hír, I. Világháború, II. Világháború, történelem, Újkor, XX. század
Ha tetszik, ossza meg másokkal is:
Emlékeznünk kell, nem csupán az évfordulókon, jeles vagy emléknapokon, hanem a hétköznapokban is azokra, akik az életüket adták a magyar hazáért. mondta - Végső István a Pásztortűz Egyesület elnöke. A civil szervezet által szervezett Magyar Hősök Napi ünnepségen május utolsó vasárnapján, a kiskunhalasi Hősök szobránál gyülekeztek a emlékezők.
Hősökről, áldozatról, 80 évről
Végső István elnök köszöntötte az egybegyűlteket. A Himnusz elhangzása után Monda Margit (Gózon István Irodalmi Kör) vezetésével versek és dalok hangoztak el tőle, illetve Molnár Erzsébet, Németh János és Németh Kornélia tolmácsolásában.

- A Pásztortűz Egyesület elsősorban az első- és a második világháború áldozataira szokott emlékezni, de a Magyar Hősök Napján a honfoglalás korától 1956-ig minden a magyar hazáért életét adó személyre emlékezünk, nemzetiségtől, vallástól függetlenül. A Kárpát-medence az ókor óta szinte biztosan soha nem volt homogén lakosságú. Magyarország sokak hazája, oltalma volt, így minden háborúban, csatában elhunyt ember emlékére helyezünk el ilyenkor koszorúkat, virágokat.

Egy minden tekintetben különleges szobornál állunk most, hiszen eltérően a többi, magyarországi világháborús emlékhelytől, itt nem katona látható, hanem egy hadiözvegy és egy hadiárva. 80 éve véget ért egy világháború, és elkezdődött egy máig meghatározó világrend kiépülése. Ám mi a hősi halottakra és az életüket áldozókra emlékezünk most – fejtette ki Végső István elnök, történész.

A megemlékezés végén a jelenlévők virágokat, koszorúkat helyeztek el az emlékműnél, majd elénekelték a Szózatot. A díszsorfalban idén is ott voltak az együttműködő általános- és középiskolák tanulói nemzeti lobogókkal. A díszsorfalban a hagyományápolókat a Kiskunhalasi Napsólyom Íjász Egyesülete és a Kiskunhalasi Lovasbandérium képviselte ebben az esztendőben.