Eseménynaptár
2017. december
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
2017.12.13. - 2017.12.13.
Budapest
2017.12.13. - 2017.12.13.
Szombathely
2017.12.13. - 2017.12.13.
Keszthely
2017.12.13. - 2017.12.13.
Budapest
2017.12.13. - 2017.12.13.
Gyula
2017.12.13. - 2017.12.13.
Tápiószele
2017.12.13. - 2018.02.11.
Budapest
2017.12.13. - 2018.02.11.
Budapest
2017.12.13. - 2018.02.11.
Budapest
2017.12.13. - 2017.12.14.
Budapest
2017.12.12. - 2017.12.12.
Győr
2017.12.12. - 2017.12.12.
Pécs
2017.12.08. - 2018.02.25.
Győr
2017.12.08. - 2018.04.01.
Budapest
2017.12.08. - 2018.03.31.
Tatabánya
2017.12.07. - 2017.12.10.
Budapest
2017.12.07. - 2018.02.17.
Szombathely
2017.12.07. - 2018.01.13.
Budapest
2017.12.06. - 2018.01.28.
Budapest
2017.12.06. - 2018.01.28.
Budapest
Tímárház - Kézművesek Háza - Debrecen
A múzeum épülete
Cím: 4026, Debrecen Nagy Gál István u. 6.
Telefonszám: (52) 321-260
Nyitva tartás: K-P 10-17, Szo 10-14
A program már nem tekinthető meg.
2017.03.02. 16:00
családi program, képzőművészet, kézművesség, mesterségek, rendezvény
Ha tetszik, ossza meg másokkal is:
Múzeumi belépők, szolgáltatások árai:
Belépő felnőtteknek
300 HUF
Belépő gyermekeknek
150 HUF
„Aranyos vitéz” címmel Arany János születésének 200. évfordulója alkalmából rajzpályázatot hirdetett a Debreceni Művelődési Központ Tímárház – Kézművesek Háza felső tagozatos általános iskolás diákok számára.

A pályázat eredményhirdetését március 2-án, csütörtökön, 16 órától tartják az intézményben (Nagy Gál I. u. 6.). A díjakat átadja: B. Orosz István grafikusművész, a zsűri elnöke.

A rajzpályázat során Arany János Toldi c. elbeszélő költeményének részleteit jelenítették meg a diákok színes vagy fekete-fehér kivitelben, A/3-as méretben.

A rajzpályázatra 135 db alkotás érkezett az ország számos pontjáról, így többek között Szigethalomról, Fegyvernekről, Várpalotáról, Kalocsáról, Mezőcsátról, Kecskemétről, Hosszúpályiból, Derecskéről, Hajdúböszörményből, Kismarjáról, Balmazújvárosról, Ebesről, Sárándról, Kabáról, Szarvasról, Álmosdról, Bagamérból, Berettyóújfaluból és debreceni iskolákból.

Háromtagú zsűri (B. Orosz István grafikus-, festőművész; Tarnóczi József, a Nyíregyházi Egyetem művésztanára, főiskolai adjunktus, valamint Bobonkáné Papp Antónia, a Korona Gyermekrajz Gyűjtemény gondozója, művésztanár) bírálta el az alkotásokat.

Eredmények:


5. osztály

1. Varga Kornél (Várpalota)

2. Fülöp Noel (Várpalota)

3. Czellár Gabriella (Balmazújváros)


6. osztály

1. Szívós Laura (Hajdúszovát)

2. Madarász Emese (Hajdúszovát)

3. Szakály Anna (Debrecen)


7. osztály

1. Mészáros Eszter (Várpalota)

2. Rácsai Erik Dániel (Kismarja)

3. Mórocz Virág (Várpalota)


8. osztály - különdíj

Rácz Erik (Biharkeresztes)

Lenthab Kincső (Debrecen)


Középiskola - különdíj

Major- Pucsok Anna Luca (Berettyóújfalu)

Molnár Erika (Berettyóújfalu)

Eltérő tantervű iskolák - különdíj

Tatár Péter (Kalocsa)

Rostás Katica (Kalocsa)