Eseménynaptár
2019. november
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2019.11.16. - 2019.11.16.
Ópusztaszer
2019.11.08. - 2019.11.10.
Szombathely
2019.11.08. - 2020.04.05.
Budapest
2019.11.08. - 2019.12.20.
Székesfehérvár
2019.11.07. - 2019.11.08.
Debrecen
2019.11.07. - 2019.11.10.
Budapest
2019.11.05. - 2019.12.07.
Budapest
2019.10.16. - 2019.11.18.
Budapest
2019.10.12. - 2020.02.12.
Veszprém
2019.10.05. - 2019.11.30.
Hódmezővásárhely
2019.09.28. - 2020.01.15.
Győr
2019.09.27. - 2020.02.02.
Budapest
2019.09.19. - 2020.02.28.
Balassagyarmat
2019.09.19. - 2020.01.05.
Budapest
2019.09.17. - 2019.12.10.
Székesfehérvár
2018.09.14. - 2019.12.31.
Budapest
2012.03.01. - 2012.03.31.
Vác
2012.02.01. - 2012.02.29.
Miskolc
2012.01.22. - 1970.01.01.
Budapest
2011.10.04. - 1970.01.01.
Nagykáta
Komáromi Klapka György Múzeum - Dr. Juba Ferenc Magyar Tengerészettörténeti Gyűjtemény - Komárom
Stilizált hajófedélzet
Cím: 2900, Komárom Szabadság tér 1.
Telefonszám: (34) 541-340
Nyitva tartás: I.10-12.11: K-V 10-16
Az ország egyetlen összefüggő, a magyar kereskedelmi- és haditengerészet történetét a 13. sz. közepétől a 2. világháború végéig bemutató gyűjteményt Juba Ferenc 1987-ben ajándékozta Komárom városának. A több száz dokumentumból, fényképből, hajózási eszközből, tengerész-emléktárgyból, egyenruhából álló kiállítást 1997-ben újrarendeztük. Ekkor került beépítésre a stilizált hajófedélzet és kapitányi kabin is, amelyekben eredeti relikviák segítségével mutatjuk be a tengerészéletet.


Juba Ferenc 1915-ben született Nagyváradon. Elemi iskoláit Dunaszerdahelyen, középiskolai tanulmányait a komáromi bencés gimnáziumban végezte 1934-ben. Pozsonyban, majd Budapesten volt orvostanhallgató. 1941-ben tengerésztiszti képesítést szerzett, s 1941-1944-ig a Budapest tengerjárón szolgált mint III., majd II. tiszt.

1944-ben szerezte meg a jogi doktorátust, 1950-ben pedig az orvosdoktori diplomát. 1955-ben először a Folyamrendészeti és Tengerészeti Hivatal osztályvezetője, ezt követően a Duna-Tengerhajózási Rt. igazgatója volt. 1948-1962-ig tengerjogot és hajóegészségtant tanított a Tengerésztisztképző Tanintézetben.

1962-ben Bécsbe emigrált. 1963-ban a T.S.S. Homeric óriáshajón volt 1. számú hajóorvos, 1964-65-ben az FFS. Walther Herwig német kutatóhajón szolgált orvosként. 1966-1981-ig St. Pöltenben kórházi főorvosként és radiológus szakorvosként dolgozott. Jelenleg Bécsben és Komáromban él.

1987-ben a Polgármesteri Hivatal alagsori helyiségeiben kapott helyet a múzeum második állandó kiállítása.