2020.07.05.

Magyar Nemzeti Múzeum

A Magyar Nemzeti Múzeum ásatása a regéci várban

2020.07.03.

Mit rejt a város szövete?

Robert Capa Kortárs Fotográfiai Központ

Július 7-től a Capa Központ összes kiállítása látogatható

Erkel Ferenc Múzeum

Ismét nyitva a gyulai kiállítóhelyek

A zöldhasú takácsok

Janus Pannonius Múzeum

A nagy háború - egy hadifogoly naplójából

Státuszszimbólum - gyerekeknek

Színháztörténeti és Színészmúzeum - Miskolc
Múzeumbelső
Cím: 3525, Miskolc Déryné utca 3.
Nyitva tartás: K-Szo 9-17
állandó kiállítás
Múzeumi belépők, szolgáltatások árai:
Belépő felnőtteknek
400 HUF
Belépő diákoknak
200 HUF
Csoportos belépő diákoknak
(helyi)
50 HUF
Belépő nyugdíjasoknak
200 HUF
Belépő családoknak
800 HUF
/ család
A húszéves miskolci színészmúzeum újrarendezett állandó kiállítására és a jubileumi rendezvénysorozat, valamint a Teátrum Pincehely Galéria új időszaki kiállításának megnyitójára vár minden kedves érdeklődőt.

Időpont: 2016. november 11., péntek 15.00 óra

Helyszín: Thália-ház

Állandó kiállításának újrarendezésével is ünnepli fennállásának huszadik évfordulóját a miskolci színészmúzeum. Az új tárlat továbbra is a vándorszínészet korától napjainkig foglalja össze a miskolci színjátszás történetét, s megmaradt a korábbi rendkívül népszerű, színházi interaktív tér.

A tárlókba számtalan múltbéli "újdonság" került, így a kiállítás a múzeum visszatérő vendégei számára is sok érdekességet kínál: többek között Honthy Hanna, Latinovits Zoltán dedikált fotói, Dajka Margit relikviái, a Somló-színészdinasztia emlékei, látványos szcenikai tervek, százéves operettjelmezek, a hatvanas évek kedvenceit - köztük Balogh Emesét, Káldy Nórát, Varga Gyulát - megidéző vidám plakátok gazdagítják a színesebbé vált kiállítást.

A látogatók elolvashatják a nemzet legnagyobb színészeinek - köztük Agárdy Gábornak, Básti Lajosnak, Darvas Ivánnak - a miskolci színházról szóló vallomásait, a magyar irodalom nagyjainak - Örkény Istvánnak, Németh Lászlónak - a miskolci színművészekhez írt köszönő sorait is.

Az "Ez víg város, itt jó lesz nekünk!" c. tárlatot Szegedi Dezső, Jászai-díjas színművész nyitja meg november 11-én, aki húsz évvel ezelőtt a múzeum átadásának ünnepi műsorában is közreműködött. A múzeum munkatársai a megnyitó vendégeit nemcsak zenés műsorral, hanem híres színésznőkhöz kötődő gasztronómiai ínyencségekkel is várják.