2020.07.10.

Cím: 1052, Budapest Deák Ferenc téri metró aluljáró
Telefonszám: (1) 461-6500 /41103
Nyitva tartás: K-V 10-17
állandó kiállítás, gazdaság, közlekedés, szolgáltatás, tömegközlekedés, városi tömegközlekedés
Múzeumi belépők, szolgáltatások árai:
Belépő felnőtteknek
350 HUF
Belépő diákoknak
280 HUF
Belépő nyugdíjasoknak
280 HUF
Fotó
500 HUF
Videó
500 HUF
A múzeum előterében a belvárosi végállomás eredeti felirata: "Gizella tér" fogadja a látogatót (eredeti Zsolnay csempeburkolaton), majd a vasút létrehozásában közreműködők névsorát felvonultat táblákkal találkozhatunk.
Részlet a kiállításból
Igazi különlegesség az a márványtábla, amely arról tanúskodik, hogy az ezredévi ünnepségekre Budapestre látogató Ferenc József 1896. május 8-án kíséretével együtt utazott a földalattin, és a "legkegyelmesebben megengedte", hogy a vasút felvegye a nevét. Így lett az addigi Budapesti Földalatti Villamos Közúti Vasútból Ferencz József Földalatti Villamos Vasút Rt.

A kiállításon megtekinthető a földalatti vasút három kocsija: a 19-es, az 1-es és 81-es pályaszámúak. A kiállított járműveket 1975-ben a nyitott födémrészen keresztül, daruval emelték be a vágányokra.

A kocsikkal szemközti vitrinsorban tárgyi emlékek, eredeti dokumentumok (tervrajzok, térképek, építési napló stb.), fényképek és modellek mutatják be a földalatti vasút történetét az építéstől napjainkig. A kiállítás záró részében a metróépítésekbe nyerhetünk betekintést.