2020.11.25.

Cipősdobozokat gyűjt az Almásy-kastély

2020.06.18.
Gyulai Almásy-kastély Látogatóközpont

Ismét nyitva a gyulai kiállítóhelyek

2021.01.13.

A költő Czóbel

2021.01.13.

Megjelent a MúzeumCafé legújabb száma

2021.01.08.
Röszkei Paprika Park - Paprika Üzem és Múzeum

Száradó paprikafüzér az eresz alatt

2021.01.08.
Göcseji Múzeum - Zala Megyei Múzeumok Igazgatósága

Cuki bárányjelölők: anyajuhokak és kicsinyeiknek

2021.01.07.

Barokk freskófestészet Magyarországon

2021.01.07.
Janus Pannonius Múzeum - Modern Magyar Képtár II.

Szijártó Kálmán monumentális zománcképe

2021.01.06.

Titkos temetés fáklyafénynél

2021.01.05.
Göcseji Múzeum - Zala Megyei Múzeumok Igazgatósága

Azok a csodás téli esték...

2021.01.05.
Röszkei Paprika Park - Paprika Üzem és Múzeum

A rendszer íze

Gyulai Almásy-kastély Látogatóközpont - Gyula
A gyulai Almásy-kastély
Cím: 5700, Gyula Kossuth u. 15.
Nyitva tartás: Ideiglenesen zárva.
2020.06.18.
Egyik napról a másikra vissza is álltak a gyulai kiállítóhelyek az eredeti nyitvatartási rendjükre. A veszélyhelyzet megszűnését követően született kormányrendelet lehetővé teszi a múzeumok újbóli megnyitását is; a lehetőségre gyorsan reagáltak az Erkel Ferenc Nonprofit Kft. működtetésében lévő kiállítóhelyek, s csütörtökön 10 órakor már ki is nyitottak.
A gyulai Almásy-kastély
Kilencvenhárom nap kényszerű zárva tartást követően június 18-án, csütörtökön ismét megnyitottak a gyulai kiállítóhelyek. Szerda éjjel jelent meg a Magyar Közlönyben a köztársasági elnök által aláírt törvény a veszélyhelyzet megszüntetéséről. A különleges jogrenddel összefüggésben hozott rendeletek a veszélyhelyzet megszűnésével hatályukat vesztették, így június 18-ával a múzeumoknak is lehetőségük van, hogy ismét látogatókat fogadjanak.

Az Erkel Ferenc Nonprofit Kft. gyorsan reagált a hirtelen jött lehetőségre, s a mai napon 10 órakor valamennyi, a nonprofit kft. működtetésében lévő kiállítóhely megnyitott a látogatók előtt. Az újra nyitással a kiállítóhelyek nemcsak visszatértek a március 17-i bezárásukat megelőző működéshez, de még bővítették is nyitva tartásukat: a következő időszakban a hétfői napokon is várják a vendégeket.

Ennek megfelelően a Gyulai Vár, a Gyulai Almásy-kastély Látogatóközpont és az Erkel Ferenc Emlékház minden nap 10-18 óra között tart nyitva, a Ladics-ház és a Kohán Képtár pedig a szokott fél-fél napokon, de hétfőn is látogatható.

Érdemes tudni még, hogy a vár nyitva tartását a Gyulai Várszínház egy-egy produkciója befolyásolhatja (korábban zárhat a vár), de erről a kiállítóhely minden alkalommal tájékoztatást ad.

Az újbóli megnyitással természetesen ismét elérhetők a vár és az Almásy-kastély szolgáltatásai is, így mindkét kiállítóhelyen a garantált programok, a kastélyban pedig a szabadulószoba is. Az előttünk álló hétvégén a kastélyban alkotóházat rendeznek és a szabadulószoba is üzemel majd, a várban a szokott, szombatonkénti eseményekkel találkozhatnak a látogatók. A Kastély Kávézó és a Gyulai Almásy-kastély Látogatóközpont ajándékboltja május 6. óta már üzemel.

A kiállítóhelyek nyitvatartása:

Gyula Almásy-kastély Látogatóközpont