Hatvany Lajos Múzeum - Hatvan
Cím: 3000, Hatvan Kossuth tér 12.
Nyitva tartás: K-V 10-18
helytörténet, Helytörténet, hír, történet
Bojár Sándor fotóriporter 1938-ban készült hatvani vonatkozású fotóiból korábban már bemutattunk néhányat a kastélyról, annak belsejéről, a gyönyörű parkról és a majorságról. Most viszont néhány fotót közlünk abból a sorozatból, melynek darabjain a kastély lakóit és vendégeit láthatjuk ebédelni, a gyerekeket a nevelőnővel, a kikapcsolódást a parkban.
Séta a kastélyparkban
A fotókon Hatvany Ferenc, Hatvany Alexandra, Szmrecsányi Ödön képzőművész és Petrovics Elek művészettörténész is láthatók. Az egyik fotón Hatvany Lajos is megjelenik, séta közben, két gyermekkel.

Bojár Sándor az 1930-as években fotóriporter volt az Esti Kurírnál, 1945-től az MTI-nél, aztán az Ország-Világ című folyóiratnál dolgozott. Legismertebb fotóit sportpályákon készítette, a sportfényképezésről könyve is megjelent. Amikor 2000-ben meghalt, teljes életműve a Magyar Fotográfiai Múzeumba került.
Kökény Ferenc