2020.03.18.
Katona József Múzeum

Bezárnak a kecskeméti múzeumok is

2019.09.03.
Katona József Múzeum

"Kell a föld a talpam alá, hogy a helyemen legyek"

2020.07.06.
HM Hadtörténeti Intézet és Múzeum

Keddtől ismét várja a látogatókat a hadtörténeti múzeum

2020.07.06.
Szépművészeti Múzeum

Esztergom - térben és időben is madártávlatból

Katona József Múzeum - Kecskemét
Cím: 6000, Kecskemét Bethlen krt. 1.
Nyitva tartás: Ideiglenesen zárva.
2020.05.13.
Az idén 109 éve született Rodolfo előtt tiszteleg a Kecskeméti Katona József Múzeum Szórakaténusz Játékmúzeum és Műhelye vándorkiállításának virtuális bemutatásával - tájékoztatta az intézmény az MTI-t.
Rodolfó
A kiállítás közzétételének időpontja május 16-ához, Rodolfo születésnapjához kapcsolódik, ugyanis tiszteletére néhány éve a fiatal bűvészek a magyar bűvészet napjaként ünneplik ezt a napot.

A múzeum tájékoztatása szerint Rodolfo legendássá vált "Vigyázat, csalok!" mondatával a figyelemfelkeltésen túl arra a paradoxonra hívta fel a figyelmet, hogy minden csak illúzió. Ami csodának tűnik, csak az ügyes kezű bűvész mutatványa, aki nem csak a tárgyaival játszik, hanem a nézőivel is.

A legendás és világhírű bűvész, Gács Rezső hagyatékát a Kecskeméti Katona József Múzeum Szórakaténusz Játékmúzeum és Műhelye őrzi. Mint írják, Rodolfo személyét és művészetét vándorkiállítások bemutatásával, valamint a virtuális tárlat segítségével tartják kulturális emlékezetben. A www.muzeum.kecskemet.hu oldalon elérhető kiállítás több lehetőséget kínál: Rodolfo élete és munkássága új szempontok szerint mutatható be, de hozzákapcsolhatók olyan online tartalmak is, melyek az eredeti tárlatban nem szerepelnek. Ezen túl a múzeumi digitalizálás munkájába is betekintést kapnak az érdeklődők.

A Kecskeméti Katona József Múzeum munkatársai a veszélyhelyzet idején tagintézményeik közösségi oldalain naponta megjelenő sorozatokat indítottak. A felnőtteknek szóló Virtuális múzeumpercek egy-egy gyűjteményi darabot, múzeumi egységet, érdekes kutatási témát mutatnak be az érdeklődő közönségnek, az intézmény minden szakterületéről. A gyerekeknek szánt Kreatív múzeumpercek sorozat ismereteket közvetít és alkotásra ösztönzi a kicsiket és nagyokat egyaránt. Néhány hete pedig elindították a virtuális kiállítások sorozatát is, melynek keretében nagy sikerrel mutatták be a X. Kortárs Keresztény Ikonográfiai Biennále anyagát.