2020.05.28.

Cipősdobozokat gyűjt az Almásy-kastély

Néprajzi Múzeum - Budapest
A múzeum épülete
Cím: 1055, Budapest Kossuth tér 12.
Nyitva tartás: Ideiglenesen zárva.
2019.09.03.
Néprajzi Múzeum
agyagművesség, kerámia, hír, iparművészet, Iparművészet, néprajz
Sikerrel indult útjára a Néprajzi Múzeum „Kresz Mária 100” játéka.

A Néprajzi Múzeum Kresz Mária születésének századik évfordulóján izgalmas felfedezésre invitálja a közönséget. Sok rendszert használunk az életünk során, azonban a kerámiák tipológiáját kevesen ismerik. Az elhivatott rendrakó a cserépedények zűrzavarában Kresz Mária néprajzkutató volt. 100 edényfajtát határozott meg, 10 tematikára osztotta őket és mindegyikben 10 edénytípust nevezett meg.

Szeptember elsejétől 100 napon keresztül, napról-napra lehet megismerkedni a különféle edények formájával, funkciójával, díszítésével, használatával. 100 nap, 100 kerámia, minden napra egy kérdés – mindez a Néprajzi Múzeum szeptember elsején indult online ismeretterjesztő játékában.

Csatlakozni, regisztrálni a 100 nap alatt bármikor lehet, a kérdések visszamenőleg is megválaszolhatók.

Mindenkit buzdítunk a részvételre, nyeremények a Néprajzi Múzeum könyvkiadványai.

A játék regisztráció után itt elérhető.