2022.01.03.

Megújult az Ady Emlékmúzeum

Petőfi Irodalmi Múzeum - Budapest
© Petőfi Irodalmi Múzeum<br>A múzeum épülete
Cím: 1053, Budapest Károlyi u. 16.
Nyitva tartás: K-V 10-18
2016.05.28.
Petőfi Irodalmi Múzeum
hír, irodalom, művelődés, szabadidő, szórakozás
A Petőfi Irodalmi Múzeum 2016-ban tizennegyedik alkalommal rendezi meg a PIM Nyári Fesztivált. A fesztivál célja, hogy könnyed szórakoztatást nyújtson, ezért az irodalmat ezen a nyári rendezvénysorozatunkon tágabban értelmezzük. Lesz koncert, színház, kabaré: vidám, de egyben tartalmas programok kavalkádja jellemzi ezt a három hetet a múzeumban.
PIM Nyári Fesztivál 2016.
Az idén tizennégy éves fesztivált a már jól ismert két csodálatos helyszínünkre szervezzük, egyrészt szabadtérre, a múzeumkertünkbe, másrészt a Károlyi-palota árkádos kapualjába.

A kert programját főleg zenei programok alkotják, fellép a nagysikerű Budapest Bár zenekar és idén is szervezünk Rájátszás koncertet kortárs költőkkel, írókkal, zenészekkel. Szó és Zene sorozatunkban együtt állnak színpadra írók és zenészek: Esterházy Péter, Spiró György, Závada Pál és Dés László, Dés András, Barcza Horváth József lesz a vendégünk.

A nyáron a komolyzene rajongói is találnak maguknak programot a PIM-ben, hiszen eljönnek hozzánk a Budapesti Vonósok. A könnyedebb stílust kedvelők is örülhetnek, egy Kurt Weill-esttel Szilágyi Enikő várja a közönséget sanzonestéjére. A fiatalabb fesztivállátogatóknak a Bob és Bobék Orchestra mutatja meg, milyen az ő értelmezésük szerint Petőfi: egy idén bemutatott vers-koncerttel készülnek Mi lárma ez megént? címmel.

A kamarajellegű produkciók a múzeum hangulatos bejáratánál kapnak helyet, az árkádok alatt láthatjuk Bálint András Heltai Jenő eddig kiadatlan, 1944-es ostromnaplója szövegeiből készült estjét. Lázár Kati önálló estjén pedig Jászai Mari elevenedik meg a Kripli Mari című előadáson. Kabaré-kabaré-kabaré – ez az, ami sosem maradhat ki a programok közül, evés-ivás, lakmározás, turkálás az ételekben, felszolgálás és vendéglátás, vagyis étkezés és italozás örök téma a kabaréban: a Haspók úr ebédel című előadást élvezve telekacaghatjuk a langyos nyárestét.
Várjuk idén is a PIM Nyári Fesztiválra, ahol a középpontban ismét az irodalom áll!