Műcsarnok - Budapest
A Műcsarnok épülete
Cím: 1146, Budapest Dózsa György út 37.
Telefonszám: (1) 460-7000, (1) 363-2671
Nyitva tartás: SZERDA, CSÜTÖRTÖK, VASÁRNAP 10-18 ÓRÁIG, PÉNTEK, SZOMBAT 12-20 ÓRÁIG
2015.10.26.
hír, képzőművészet, könyvbemutató, rendezvény, szobrászat
Dedikált, számozott példányok a Nicolas Schöffer életművét bemutató legteljesebb albumból Éléonore Schöffer ajánlásával.
Nicolas Schöffer album
A térdinamikus alkotásoknak nincs kitüntetett nézőpontjuk, minden nézet aszimmetrikus főnézetnek számít. Bárhonnan is tekintünk rá, mindig más és más képélményben lesz részünk. Nicolas Schöffer 1949-től alkotott térdinamikus műveket, s ekkor döntött úgy: szakít a festőállvánnyal, hogy ettől kezdve anyagtalan anyagokkal dolgozzon.

Schöffer balesete után, jobb kezére lebénulva is alkotott, s élete végéig megőrizve alkotói kreativitását, rendkívüli, sokszínű életművet hozott létre. A Műcsarnok – a hagyatékot példaszerű és értő módon gondozó társsal, Éléonore Shcöfferrel és segítőivel – e hatalmas életmű bemutatására vállalkozott.

Az október 29-én nyíló tárlathoz egy minden eddiginél teljesebb album készül, amely – a 2016. január 31-ig látható kiállítással együtt – az 1992-ig tartó életút egészének bemutatására törekszik. A kiállítás időszaki, az album időtálló: szerzői, építészek, Schöffer-rajongók, kurátorok a kötet lapjain arra keresik a választ, mi történt Schöfferrel hazánkban, és miben is gondolkodott a korszak, az egykorú francia művészeti közeg Schöffer körül. Egyszerűsítve: mi volt Schöffer előtt, és mi van Schöffer után.

A képanyaggal gazdagon illusztrált, mintegy 180 oldalas reprezentatív album október 29-én vehető kézbe, de már mostantól előjegyezhető. A katalógus teljes ára: 9800 forint. Az előjegyzéssel – 20% kedvezménnyel – megvásárolt kötetet a kiállítás megnyitójáról vagy azt követően Éléonore Schöffer aláírásával vihetik magukkal a látogatók.

Az album előjegyezhető a mucsarnok@mucsarnok.hu címen

Előjegyzés esetében és a megnyitó alkalmával 20% kedvezményt biztosítunk, így 9800 Ft helyett 7840 Ft-ért kapható az album.
Olvasnivaló
Nicolas Schöffer album