2021.01.25.

Dobó István Vármúzeum

Kötéltechnikai gyakorlat az Egri várban

2021.01.21.
Janus Pannonius Múzeum - Modern Magyar Képtár II.

Ficzek Ferenc nagyméretű zománcképe a pécsi Modern Magyar Képtárban

2021.01.20.
Göcseji Múzeum - Zala Megyei Múzeumok Igazgatósága

Rio de Janeiro Zalaegerszegen

2021.01.20.
Röszkei Paprika Park - Paprika Üzem és Múzeum

Retro hungarikumok a legvidámabb barakkból

2021.01.19.
Szépművészeti Múzeum

Villát vásárolt a Kárpáthy Zoltán honoráriumából

Dornyay Béla Múzeum - Salgótarján
A múzeum épülete
Cím: 3100, Salgótarján Múzeum tér 2.
Nyitva tartás: Ideiglenesen zárva.
2015.05.29.
gazdaság, hír, ipar, iparművészet

Átadták a Salgótarjáni Öblösüveggyár történeti és üvegművészeti tanulmányi raktárát, az Üvegváros című, több mint százmillió forintból létrehozott kiállítást a Dornyay Béla Múzeumban. Gulyás Gábor projektvezető elmondta: az állandó kiállítás 400 négyzetméterén több mint ötezer tárggyal mutatják be a helyi üveggyártás 120 éves történetét.

Dekorkönyvek, termékrajzos könyvek és műszaki rajzok mellett üvegformázó eszközök teszik teljessé a kiállítást, így a tervezéstől ismerhetik meg a látogatók, hogy hogyan készül el egy üvegtárgy - tette hozzá.

A három éve indított beruházást 100 millió forinttal támogatta az Európai Unió, 12,5 millió forinttal Salgótarján önkormányzata.

A múzeum emeletén látható Üvegváros kétfunkciós, a vitrinekkel, nagyított fotókkal kialakított kiállítótérben hangtechnikával, prezentációs pulttal felszerelt oktatótér is helyet kapott, így a legmodernebb technikai eszközökkel, video-, hang- és képanyaggal mutatják be az öblösüveggyári hagyatékot.

A térrendezésnél figyelembe vették a mozgáskorlátozottak speciális igényeit, a vakokat és gyengénlátókat számítógépes program segíti, a tapintható műtárgyak a látók és nem látók számára is élményt nyújthatnak. A terem négy oszlopán érintőképernyőkön kapnak információkat a látogatók.

A gyűjtemény az öblösüveggyár történetének valamennyi korszakát reprezentálja.

A nagyközönség előtt június 20-án, a Múzeumok éjszakáján nyitják meg az Üvegvárost.