2020.05.28.

Az anyag életre kel

Néprajzi Múzeum - Budapest
A múzeum épülete
Cím: 1055, Budapest Kossuth tér 12.
Nyitva tartás: December elejétől a Néprajzi Múzeum épülete és kiállításai a költözésünk miatt nem látogathatók.
2013.06.17.
Néprajzi Múzeum
antropológia, hír, művelődés, szabadidő, néprajz, régészet, utazás

A napokban fontos állomásához érkezett a Néprajzi Múzeum és a Szimbiózis Kulturális Antropológiai Alapítvány közös vállalkozása, amely azt a célt tűzte ki, hogy a nemzetközi hírű Amerika-kutató etnológus és egyetemi tanár, Dr. Boglár Lajos rendkívül értékes magángyűjteménye közintézménybe kerülhessen.

A Nemzeti Kulturális Alap támogatásának, valamint a Szimbiózis Kulturális Antropológiai Alapítvány magánszemélyektől és civil szervezetektől összegyűjtött felajánlásának köszönhetően a Néprajzi Múzeumnak - mindössze két tollkorona kivételével - sikerült a teljes gyűjteményt megvásárolnia.

A múzeum munkatársai a napokban átvették és a múzeumba szállították a több mint 250 darabos gyűjteményt. A következő hónapokban a tárgyak nyilvántartásába kerülnek, és elkezdődik szakmai feldolgozásuk. Az örökösöknél maradt két nagy értékű és páratlan szépségű tollkorona megvételéről még folynak a tárgyalások.

Az amazóniai indiánok kultúráját bemutató, 1950 és 2000 között gyűjtött egyedülálló tárgyakat bemutató kiállítás 2014. március 5-én, a Néprajzi Múzeum Napján nyílik majd meg.

További információ: