Dr. Batthyány-Strattmann László Múzeum

Városi Honismereti Múzeum - Fülek
Cím: 486 01, Fülek Hlavná 14
Telefonszám: 438-2619
Nyitva tartás: Ideiglenesen zárva.
A kiállítás már nem tekinthető meg.
2020.03.13. - 2020.04.09.
fotóművészet, időszaki kiállítás
A Magyar Fotóművészek Világszövetsége immár tizenkilencedik éve biztosít szakmai hátteret és bemutatkozási lehetőséget az anyaországi és a határain túl élő, magát magyarnak valló fényképészeknek. Tagjai főként amatőr alkotók, akik kedvtelésből és az alkotás iránti szeretetből fényképeznek, viszont munkájuk professzionális színvonalát maguk a képek bizonyítják.

A szövetség évente rendezi meg a fotószalont, melynek legsikeresebb művei a szakmai zsűri értékelése alapján vándorkiállításon kerülnek bemutatásra, valamint a szövetség által kiadott katalógusban jelennek meg.

A fotópályázat felhívására különböző kategóriákban nevezhetnek műveikkel az alkotók. Az eddigi négy kategória, amely többek között II. Rákóczi Ferenc fejedelemmé választásának 315. évfordulójára, valamint a magyar identitás megőrzését támogató, Kárpát-medencei magyar népcsoportokra irányul, legutóbbi alkalommal egy ötödik, kifejezetten a természet szépségeire fókuszáló tárgykörrel bővült. A versenybe közel ezerötszáz fotóval neveztek be, amelyek közül ismét mintegy negyven kép alkotja a jelenlegi tárlatot.

A kiállítás a hagyományos életmód pillanatképeit, természeti és kulturális örökségünket tárja elénk, valamint hangsúlyozza a szülőföld iránti mélyen gyökerező kapcsolódást. A művészi jellegű felvételek az erős élmény- és látványközvetítő hatásuk révén bizonyára elnyerik majd a szemlélők tetszését.

A legjobb alkotások válogatását „XIX. Nemzetközti Magyar Fotószalon” címmel már több dél-szlovákiai, erdélyi és magyarországi helyszínen láthatták az érdeklődők, márciustól pedig Füleken is elérhető lesz.

A válogatás 2020. április 9-ig tekinthető meg.