Heti egy fürdés

Hatvannak köze nincs az 59-hez

Töltény a cigarettatárcában

Röszkei Paprika Park - Paprika Üzem és Múzeum

Ha paprikaültetőt elnyomja az álom, a palánta feje is lebillen

Tolnay Klári Emlékház

Tolnay Klári emlékestet rendeznek Mohorán

Kinizsi Vár Nagyvázsony

Jövő nyárra megújul a nagyvázsonyi vár

Magyar Népi Iparművészeti Múzeum - Budapest
Cím: 1011, Budapest Fő utca 6.
Nyitva tartás: K-Szo 10-18
állandó kiállítás
Múzeumi belépők, szolgáltatások árai:
Belépő felnőtteknek
600 HUF
Csoportos belépő felnőtteknek
(min. 20 fő)
540 HUF
Belépő diákoknak
300 HUF
Belépő nyugdíjasoknak
300 HUF
/ fő
A népművészet kutatásának fontossága - akár történetiségét, akár területi elterjedését vizsgáljuk - kiemelkedő a Kárpát-medencében, hiszen az utóbbi 150 évben - Európa más területeivel ellentétben - az itt zajló társadalmi, gazdasági, politikai folyamatok mintegy konzerválták, újraélesztették az itt élő népek, népcsoportok, kisebbségbe került vallási közösségek szellemi kultúráját. Nem találunk olyan társadalmi csoportot, amelyek népművészetüket teljes egészében elveszítették volna, sőt a folyamatokat elemezve napjainkig ható alkotótevékenységeket figyelhetünk meg a tárgyalkotás esetében is.

A kiállítás létrehozásával célunk elsődlegesen az, hogy a hazai és a nemzetközi nagyközönségnek megmutassuk azt a rendkívül gazdag és színes tárgyi anyagot, amit elődeink a 1960-as évektől napjainkig felhalmoztak.

A másodlagos cél, hogy a kiállítás és a hozzá kapcsolódó kiadványok, foglalkozások, az általános, a középiskolai, valamint az egyetemi oktatáshoz is alkalmazkodva, a tanulók tudásszintjéhez illeszkedő segédanyagként szolgáljanak.

Harmadsorban tisztelegni szeretnénk azok előtt az alkotók előtt, akik áldozatos munkájukkal életben tartották a 20. századi népművészeti folyamatokat, és ezáltal is öregbítették az ország hírnevét. A 21. században különös jelentősége lesz ezeknek a folyamatoknak, mivel átalakuló, globalizálódó világunkban az egyén személyiségét, nemzet-, nemzetiségtudatát a nyelv mellett ezek és az ehhez hasonló tevékenységek éltetik.

Rendező: Szabó Zoltán főmuzeológus, osztályvezető