2020.10.12.

Feltárultak a Tornyai raktárai, fémdetektorral kutattak Csomorkányon

2020.09.18.
Tornyai János Múzeum és Közművelődési Központ

Népi szecessziós kerámiákból nyílt kiállítás Hódmezővásárhelyen

2020.09.09.

A Tornyai-múzeumot is bemutatják a Nemzeti Kulturális Alap filmsorozatában

2020.09.08.
Tornyai János Múzeum és Közművelődési Központ

A kerámia, mint közösségformáló anyag

2020.09.02.

Idén novemberben rendezik a Vásárhelyi Őszi Tárlatot

2020.08.30.

Magnetométerrel kutattak Csomorkányon

2020.07.28.

Évszázadok leletei: 8.000 lelet, 10.000 fotó

2020.07.27.
Tornyai János Múzeum és Közművelődési Központ

Az elcsent élesztő és a csöpögő gerenda

2020.07.17.
Tornyai János Múzeum és Közművelődési Központ

Vásárhely látnivalóival ismerkedtek az idegenforgalmi szakemberek

Tornyai János Múzeum és Közművelődési Központ - Hódmezővásárhely
Tornyai János Múzeum és Közművelődési Központ
Cím: 6800, Hódmezővásárhely Dr. Rapcsák András út 16-18.
Nyitva tartás: K-V 10-17
2020.10.07.
Csütörtöktől zsűrizik a 67. Vásárhelyi Őszi Tárlatra érkezett alkotásokat. Összesen 734 mű közül választják ki az idei kiállítás anyagát
Vásárhelyi Őszi Tárlat
Október 8-ától három napon át zajlik az idei, immár hatvanhetedik Vásárhelyi Őszi Tárlat anyagának válogatása. A héttagú zsűri a kiállításra érkezett valamennyi műalkotásról egyedileg, azokat egyesével megtekintve és bírálva dönt, így állítja össze hazánk legnagyobb múltú, november 22-én nyíló kortárs képzőművészeti tárlatának anyagát.

A zsűrizés folyamatába a sajtó képviselői 2020. október 9-én, pénteken 11 órai kezdettel tekinthetnek be. Az Alföldi Galéria (Hódmezővásárhely, Kossuth tér 8. – megközelíthető gépkocsival a Szőnyi utca felőli kapun) földszintjén Dr. Pogány Gábor, a Vásárhelyi Őszi Tárlat címzetes kurátora és Képiró Ágnes, a vásárhelyi közgyűjtemény művészettörténésze, a tárlat társkurátora tájékoztatja a médiát a 67. Vásárhelyi Őszi Tárlatról, a válogatás tapasztalatairól.

Szeptember második felében kezdődött a 2020. évi tárlatra regisztrált közel nyolcszáz alkotás begyűjtése. A kiállításnak helyet adó Alföldi Galériába végül 324 művész juttatta el mindösszesen 734 művét. A művészettörténészekből, az egyes képzőművészeti ágak elismert alkotóiból álló zsűri 515 festmény, 103 grafika, 80 plasztika, 3 multimédia és 33 egyéb, más kategóriába be nem sorolható mű közül választja ki azt a várhatóan kétszáz alkotást, amely a jelen képzőművészetét reprezentálja a 67. Vásárhelyi Őszi Tárlaton.

A szakmai grémium (tagjai: Dr. Pogány Gábor, Képiró Ágnes és Fehér Dávid művészettörténészek, Szabó Klára Petra festőművész, mint a tavalyi tárlat fődíjas alkotója, Gaál József Munkácsy-díjas képzőművész, Gálhidy Péter Munkácsy-díjas szobrászművész mindketten a Magyar Képzőművészeti Egyetem tanárai , valamint Dr. habil. Miklós Péter, a Tornyai János Múzeum igazgatója) az október 10-i zárónapon dönt arról, hogy ki nyeri el a tárlat fődíját, a Tornyai-plakettet, valamint az Életműdíjat, és ekkor születik döntés a további nagyszámú és kiemelt pénzjutalommal járó elismerések (összesen húsz díj és munkajutalom) odaítéléséről is.