2020.07.02.

Budapesti Történeti Múzeum - Aquincumi Múzeum

Bezár a Budapesti Történeti Múzeum

2020.08.06.

Klímaváltozások - már a kései újkőkorban is

2020.08.06.

Ékesség az aranykorból

Heti egy fürdés

Hatvannak köze nincs az 59-hez

Töltény a cigarettatárcában

Röszkei Paprika Park - Paprika Üzem és Múzeum

Ha paprikaültetőt elnyomja az álom, a palánta feje is lebillen

Tolnay Klári Emlékház

Tolnay Klári emlékestet rendeznek Mohorán

Kiscelli Múzeum - Újkori Várostörténeti Gyűjtemény - Budapest
A múzeum épülete
Cím: 1037, Budapest Kiscelli utca 108.
Telefonszám: (1) 250-0304, (1) 250-0304
Nyitva tartás: IV.1-X.31.: K-V 10-18
XI.1-III.31.: K-V 10-16
2020.07.02.
Csillogós, divatos maszkokkal egészült ki a Kiscelli Múzeum Ragyogj! - Divat és csillogás című divattörténeti kiállítása, amely szeptemberig, a tervezettnél hosszabb ideig újra látogatható.

A tárlatot - amit nemrég az év kiállítása szűkített listájára is beválogatott a zsűri - áprilisig tervezték a szervezők, azonban a koronavírus-járvány miatt a múzeumban nem volt más esemény, így a kiállítás a tervezettnél tovább maradhat nyitva - olvasható az MTI-hez elküldött tájékoztatóban.

Szatmári Judit, a tárlat kurátora, a múzeum textilgyűjteményének vezetője csillogós, egészségügyi maszkokkal egészítette ki a már meglévő divattörténeti bemutatót. Volt olyan tervező, aki a már kiállított flitteres estélyihez tervezett "koronavírusbiztos" kiegészítőt, de a múzeum saját maszkot is készített.

A divattörténeti kiállítás körüljárja, hogyan fejlődött a csillogás divatja a 18. századtól napjainkig, egyúttal bemutatja azt is, hogy az ember öltözködését mennyiben befolyásolja a reprezentáció, a státus és mennyiben az egyéni döntés.

Erzsébet királyné esküvői ruhájának csillogós uszálya mellett Medveczky Ilona csillogós fellépőruháját vagy a USE dizájner darabjait mutatják be a Templomtérben. Az anyag gerincét a Kiscelli Múzeum textilgyűjteménye adja, ami a klasszikus darabok mellett sok kivételes kortárs darabot is felvonultat, így látható lesz Abodi, Artista, Camou, Je suis belle, Konsánszky Dóra, Tóth Bori vagy USE Unused ruhái is.