2020.06.29.

Feltárultak a Tornyai raktárai, fémdetektorral kutattak Csomorkányon

Kiscelli Múzeum - Fővárosi Képtár - Budapest
A múzeum épülete
Cím: 1037, Budapest Kiscelli utca 108.
Telefonszám: (1) 388-7817, (1) 250-0304
Nyitva tartás: IV.1-X.31.: K-V 10-18
XI.1-III.31.: K-V 10-16
2020.06.29.
Három időszaki tárlattal és a koronavírus-járványhoz kapcsolódó új kiállítási tárgyakkal várja a látogatókat július 3-tól a három hónap után újranyitó Kiscelli Múzeum.

A Ragyogj! Divat és csillogás című divattörténeti kiállítás meghosszabbítva, szeptember elejéig tekinthető meg a múzeum templomterében. A Kiscelli Múzeum a járvány idején gyűjtésbe kezdett, hogy a Covid-19 krízis emlékezetes, fővároshoz kapcsolódó emlékeit megőrizze. Ehhez kapcsolódóan a Ragyogj! Divat és csillogás kiállítás is kiegészült divattervezők által készített szájmaszkokkal - olvasható a múzeum közleményében, amely szerint a muzeológusok továbbra is várják a plakátokat, falragaszokat, távolságot jelző matricákat és minden egyéb a karanténhoz kapcsolódó tárgyat a budapestiektől.

Mint írják, már április óta a múzeum falán lógnak, de a vírushelyzet miatt csak július 3-tól láthatja a közönség a Budapest Fotófesztivál Testkép - Akt a kortárs magyar fotográfiában című kiállítás képeit, emellett Vincze Ottó: Vigyázz! Nagyfeszültség térinstallációja is újra megtekinthető a kiállítóhely belső udvarán. A nyitást követően a múzeum állandó kiállításai, valamint a kastélyépület is újra bejárható lesz.

A közleményben kitérnek arra is, hogy bár a vírushelyzet alatt zárva volt a múzeum a látogatók előtt, az intézményben nem állt meg az élet: több online sorozatot is indítottak, ilyen volt a fotógyűjteményből a Budapest megvár sorozat, az építészeti gyűjtemény Virtuális leletmentés és Építészeti tervek élőben sorozatai vagy a 100 év divattörténete a textilgyűjteményből.