2020.09.09.

Gábor Áron rézágyúja megérkezett Szegedre

Móra Ferenc Múzeum - Szeged
Móra Ferenc Múzeum, Szeged
Cím: 6720, Szeged Roosevelt tér 1-3.
Nyitva tartás: H-V 10-18
2020.06.12.
Már épül a szegedi Móra Ferenc Múzeum új természettudományi állandó kiállítása, melyen Máté Bence természetfotós csaknem száz fényképét is láthatják majd az érdeklődők - tájékoztatta Hegedűs Anita, a közgyűjtemény sajtóreferense csütörtökön az MTI-t.

Az új természettudományi állandó kiállítás központi témája a Tisza és a Nagyalföld élővilága lesz érdekes, izgalmas formában. A tárlaton különböző élőhelyeket, állatfajokat és növényeket mutatnak be, de a látogatók virtuálisan átgázolhatnak majd egy vízfolyáson, és találkozhatunk a közelmúltban a hungarikumok közé beválasztott tiszavirággal is.

A korábbiakhoz képest nőni fog a kiállítás területe: új múzeumpedagógiai foglalkoztatótermet is kialakítanak, ahol egy égig érő fa ágaiban várják majd különböző játékok a látogatókat.

A tervek szerint a felújítást követően a nyáron újranyíló múzeum természettudományi tárlatának különlegességét az adja, hogy Máté Bence, a Szegeden született természetfotós képei is megjelennek majd a kiállításon. Összesen csaknem száz fényképet láthatnak majd az érdeklődők különböző emlősökről, madarakról: felbukkan például a dámvad, a jégmadár, a réti sas vagy a vidra is.