2020.06.01.

Gyulai Almásy-kastély Látogatóközpont

Cipősdobozokat gyűjt az Almásy-kastély

2020.11.17.

Gonosz férj és erőszakos feleség

2020.11.17.

Két ország - békében

2020.11.04.

Két testvér - egy feleség

Kassák Múzeum - Budapest
A múzeum épülete
Cím: 1033, Budapest Fő tér 1., Zichy kastély
Nyitva tartás: Ideiglenesen zárva.
2020.06.01.
Kassák Múzeum
A Kassák Múzeum, a Designped.com közreműködésével −a hagyományosan megrendezett családi nap helyett−, most egy vicces videóworkshoppal készült a gyereknapra. Mészáros Zsuzska építész-rajztanár megmutatja, hogyan lehet dobókockával absztrakt képet készíteni.

Egy játékos „véletlengenerátorral" − Kassák Lajos nyomán − KÉPARCHITEKTÚRÁT alkotunk. Segítségünkre lesz egy táblázat, rajta olyan színek és geometriai formák sorakoznak, amelyeket Kassák is szívesen használt. A feladat pofonegyszerű: azokat az alakzatokat kell papírra rajzolni, illetve ragasztani, amelyeket a dobókocka választ nekünk a táblázatból.

videóból minden kiderül. Kattintsatok ide és építsetek velünk képet!

A táblázatot pedig innen tudjátok letölteni >>

A kisebbeknek elkél a segítség: éppen ezért a szülőknek is ajánljuk a játékot. Ilyet még biztosan nem játszott együtt a család!

Örülnénk, ha megosztanátok velünk az alkotásaitokat. Kérjük, küldjetek fotót az elkészült művekről kassakmuzeum@pim.hu email címre!

Jó szórakozást kívánunk!