WANTED – Elveszett Szinyei kerestetik

Kötéltechnikai gyakorlat az Egri várban

Magyar Nemzeti Galéria - Budapest
Magyar Nemzeti Galéria
Cím: 1014, Budapest Szent György tér 2.
Nyitva tartás: Ideiglenesen zárva.
festészet, hír, képzőművészet
A Magyar Nemzeti Galéria nemcsak az ide látogatók számára szeretné felejthetetlen élménnyé tenni a magyar művészet remekműveivel való találkozást, hanem azoknak is, akik valamilyen okból nem tudnak ellátogatni hozzánk. Minden szerdán új és új bejegyzéseket találhatnak itt egy-egy fontos, érdekes vagy különleges alkotásról. Ismert és kevésbé ismert magyar művészek kiváló műveiről olvashatnak körülbelül ötszáz szavas kis cikkeket. S ahogy az életben, itt is szó van minden fontos dologról: szerelemről, szépségről, humorról, gyászról, szenvedésről, gyerekekről, öregekről, férfiakról, nőkről, magyar tájakról, történelemről, a testről és a lélekről, királyokról, pásztorokról, tudósokról, művészekről és egyszerű emberekről.

A magyar művészet képről képre íródó története, s aki írja: közel négy évtizede velünk dolgozó kollégánk, Bellák Gábor.

NÉZELŐDJ KÉPRŐL-KÉPRE >>