Hetedhét Játékmúzeum - Székesfehérvár
 A "csecsemő-osztály"
Cím: 8000, Székesfehérvár Oskola u. 2-4., Hiemer-ház
Nyitva tartás: K-V 10-18
bútorművesség, hír, iparművészet, játék, játéktörténet, művelődés, szabadidő, szórakozás, történet
Lásson a kiállítás „mögé”! Új sorozatunkban a Moskovszky-gyűjteményben található tárgyakat és érdekességeket osztjuk meg Önökkel, amelyek szabad szemmel nem láthatóak a kiállításban.
XVI. Lajos stílusú íróasztal, bababútor
Esztella szobájában az egyik legtitkosabb tárgy a XVI. Lajos stílusú íróasztal. 1780 és 1820 között készült Franciaországban. Gazdag, nagyon finom vonalú intarzia, valamint lakkozás alatti tusfestés díszíti, de az igazi különlegessége az, hogy az írólap felhajtásával egy vastag, felhajtható bőrlap válik láthatóvá, amelyen van egy fém gomb. A gomb lenyomásával kiemelkedik az íróasztal rejtett, emeletes polcos-fiókos része.