2020.05.08.

Cipősdobozokat gyűjt az Almásy-kastély

Petőfi Irodalmi Múzeum - Budapest
© Petőfi Irodalmi Múzeum<br>A múzeum épülete
Cím: 1053, Budapest Károlyi u. 16.
Nyitva tartás: Ideiglenesen zárva.
2020.05.04.
hír, irodalom
A Köszönjük, Magyarország! című program keretében a Petőfi Irodalmi Múzeum (PIM) pályázatokat hirdet írók, költők, dramaturgok, zeneszerzők és a könnyűzenei műfajban alkotók számára.

A pályázatok előfinanszírozási rendszere lehetőséget teremt az érintett művészek egzisztenciális helyzetének javítására a koronavírus-járvány miatt kialakult helyzetben. A program hozzájárulhat ahhoz, hogy a veszélyhelyzet elmúltával aktív szereplői maradjanak a kulturális életnek, bemutathassák műveiket, folytathassák alkotómunkájukat - szerepel a PIM által az MTI-hez hétfőn eljuttatott közleményben.

A kommüniké emlékeztet arra, hogy a pandémiás időszakban az alkotók elveszítették a közönségükkel való találkozás lehetőségét, a felkérések és megbízások elapadtak, és ez nemcsak a kulturális életben jelent hiányt, de anyagi veszteségként éri az alkotókat is. A Petőfi Irodalmi Múzeum kultúrstratégiai intézményként kapott felkérést két pályázati felhívás közzétételére. Az egyik felhívás írók, költők, dramaturgok és zeneszerzők számára, a másik a könnyűzenei műfajban alkotóknak szól.

A Köszönjük, Magyarország! című kezdeményezés forrásait az Emberi Erőforrások Minisztériuma biztosítja az Előadóművészeti Többlettámogatás rendszerében. A pályázati folyamatban, a döntéshozatalban és a lebonyolításban a PIM partnere a Petőfi Irodalmi Ügynökség, a Magyar Könnyűzenei Központ és az A38 hajó. A rendelkezésre álló keretösszeg bruttó 150 millió forint, a pályázatok benyújtásának határideje 2020. május 18. 12 óra. A részletes pályázati felhívások megtalálhatóak a Petőfi Irodalmi Múzeum és az A38 honlapján.