Hetedhét Játékmúzeum - Székesfehérvár
Nyitva tartás: K-V 10-18
Hetedhét Játékmúzeum
hír, játéktörténet, történet
Önöknek is van olyan játékuk, mely végigkísérte az életüket? Egy mackó, mely még mindig ott csücsül az ágyon a díszpárnák között, egy vonat, mely a polcon a mai napig kiemelt helyet kap, egy kedves emlék, mely elő- előbukkan a nagytakarításkor…
Bambusz babaágy
Moskovszky Évát egész életében játékok vették körül, köztük számtalan olyan, melyet felnőtt korában kapott vagy vásárolt. A gyűjteményben azonban olyan tárgyak is megtalálhatók, melyeket gyermekkora óta szeretettel őrzött – akárcsak mi mindannyian! Az elkövetkező napokban bemutatunk néhányat.

Ez a bambusz kiságy szintén Moskovszky Éváé, pontosabban a babáié volt. Mosdóasztal és játékállvány is tartozik hozzá. Figyeljék csak meg jelenlegi baba-tulajdonosaik ezekben a percekben is milyen boldogan játszanak bambusz-bútorokkal berendezett gyerekszobájukban! Ez a természetes, egzotikus anyag kedvelt volt a 19. század végén és a 20. század elején. Nemcsak bababútorként, hanem valódi méretű gyerekszobák bútorzataként is.