Hetedhét Játékmúzeum - Székesfehérvár
Nyitva tartás: K-V 10-18
2020.03.29.
Hetedhét Játékmúzeum
„Nahát, milyen gyönyörű!” – álmélkodott Fruska. Édesmama és ő ezen a délelőttön Édesmama gyermekkori játékai között kutattak. Fruska szeme azonnal megakadt a Bécsi Práter nevezetességeit bemutató látványos társasjátékon. „Játsszunk vele!” – kérlelte édesanyját a kislány. Noha a szabályra már nem emlékeztek, igazi időutazásban volt részük. Ki sem mozdultak a szobából, mégis képzeletben bejárták a park minden épületét és kávéházát, megcsodálták a hőlégballont, állatkertbe, majd színházba mentek, végül felültek az óriáskerékre.
Bécsi Práter, békebeli társasjáték
A „Bécsi Práter” művészien megalkotott társasjáték, az 1890-es évek végéről származik. Általa a gyerekek, akik személyesen nem élhették át a park nyújtotta élményeket a játékon keresztül, fantáziájuk segítségével ismerhették meg a Práter látványosságait.

(Forrás: Haider Edit (2017): A Moskovszky-gyűjtemény társasjátékai. Lépegető játékok. In: Játék és tudomány a Hetedhét Játékmúzeumban. Válogatás a Moskovszky Éva emlékére rendezett konferenciák előadásaiból 2012-2016, Szent István Király Múzeum, Székesfehérvár, 118-119.)