2020.02.09.

Trianon Kiskunhalason

Móra Ferenc Múzeum - Szeged
A múzeum épülete
Cím: 6720, Szeged Roosevelt tér 1-3.
Nyitva tartás: Ideiglenesen zárva.
2020.02.09.
fejlesztés, hír
Jól halad a szegedi Móra Ferenc Múzeum felújítása: zajlik a tetőcsere, a hátsó homlokzat felújítása, a benti új kiállítóterek kialakítása; a Vár és Kőtárban pedig új fűtési rendszert építettek ki.
Móra Ferenc Múzeum
Tavaly nyáron kezdődtek el a Móra Ferenc Múzeum, valamint a Vár és Kőtár felújítási munkálatai egy TOP pályázatnak köszönhetően. A munka a hűvösebb időben sem állt meg: a főépület tetőcseréje folyamatosan zajlik, valamint jól haladnak a szakemberek a hátsó homlokzat felújításával is. Emellett a leendő új természettudományi kiállítás termében elkészült az új falrendszer.

A Vár és Kőtárban új fűtési rendszert alakítottak ki: padlófűtés várja majd a látogatókat a felújítás után. Elkészült az aljzatbetonozás is, valamint az épület körül is zajlanak a munkálatok.

A fejlesztés 899 millió forintos Európai Uniós támogatásból valósul meg, melyhez Szeged Város Önkormányzata további több mint 500 millió forintos saját forrást biztosított.