A debreceni Hősök temetője - 1. rész

Szépművészeti Múzeum

Halála után készült róla a legtöbb arckép

Röszkei Paprika Park - Paprika Üzem és Múzeum

A mozsár, a külü: "ínyencségek" a technika hőskorából

2021.02.19.
Balatoni Múzeum

A múlt iskolája 2.

2021.02.19.

Munkácsy születésnapi ajándéka

2021.02.18.

A jóképű Kossuth

2021.02.10.
Szépművészeti Múzeum

Az utazással együtt jöttek divatba a tájképek

2021.02.08.
Esterházy Kastélymúzeum

Jövő őszre megújul a fertődi Esterházy-kastély

Damjanich János Múzeum - Szolnoki Galéria - Szolnok
A museum épülete
Cím: 5000, Szolnok Templom utca 2.
Nyitva tartás: Ideiglenesen zárva.
2019.01.03.
festészet, hír, hírességek, képzőművészet, Munkácsy Mihály
Munkácsy Mihály születésének 175. évfordulója alkalmából kiállítást rendeznek a festő alkotásaiból január 12-től április 7-ig a Szolnoki Galériában, ahol februártól egy Magyarországon eddig nem látható Munkácsy-kép is megtekinthető lesz - közölte a Tisza-parti város polgármestere a kiállítás csütörtöki sajtótájékoztatóján.
Munkácsy Mihály: Apa születésnapja (Pákh Imre gyűjteménye, New York)
Szalay Ferenc, Szolnok polgármestere (Fidesz-KDNP) elmondta: tizenkét év után rendeznek újra Munkácsy-kiállítást Szolnokon, a korábbi tárlatot mintegy negyvenezren látták. Az alkotások jelentős része és egy Munkácsy Mihályt ábrázoló szobor Pákh Imre magyar-amerikai műgyűjtő tulajdona. Mivel a festő életművét is szeretnék bemutatni, a festő relikviáit is őrző békéscsabai Munkácsy Mihály Múzeum mintegy húsz-huszonöt alkotást, köztük négy eredeti festményt kölcsönöz a tárlatra - jegyezte meg a polgármester. Horváth László, a szolnoki Damjanich János Múzeum igazgatója elmondta: Pákh Imre gyűjteményéből mintegy húsz-harminc Munkácsy-alkotás még soha nem volt látható Szolnokon.

Hozzátette, hogy a műgyűjtő februárban meglepetéssel készül: egy olyan művet mutat be személyesen, amelyet eddig még nem láthatott a nagyközönség Magyarországon. Az igazgató tudomása szerint egy decemberi aukción került az újabb kép Pákh Imre tulajdonába, aki a festő februári születésnapján mutatná be a zsánerképet. Az igazgató szólt arról is, hogy szeretnének egy Szinyei Merse Pál alkotásaiból álló tárlatot is rendezni a jövőben Szolnokon.