WANTED – Elveszett Szinyei kerestetik

Ablak a világra

Magyar Nemzeti Galéria - Budapest
Magyar Nemzeti Galéria
Cím: 1014, Budapest Szent György tér 2.
Nyitva tartás: Ideiglenesen zárva.
2018.11.06.
festészet, hír, képzőművészet
Az utóbbi három év legsikeresebb magyarországi kiállításaként zárt a Magyar Nemzeti Galéria Frida Kahlo tárlata, amelyre több mint 220.000 látogató volt kíváncsi az elmúlt négy hónapban. A múlt héten újranyíló Szépművészeti Múzeum is sok látogatót fogadott, a szerdai megnyitó óta több mint tízezren váltottak belépőt a megújult intézménybe.
Frida Kahlo
Az utóbbi három év legsikeresebb magyarországi kiállításaként zárt a Magyar Nemzeti Galéria Frida Kahlo tárlata, csak tizenötezer látogatóval lemaradva a Szépművészeti Múzeum Rembrandt és a holland arany évszázad festészete című, 2015 elején bezárt kiállításától, amellyel annak idején a múzeum a most befejeződött nagyrekonstrukció előtt búcsúzott a közönségétől.

A 20. század talán legmeghatározóbb női művészének, a mára ikonná vált Frida Kahlónak a műveiből rendezett tárlat régi adósságot törlesztett, hiszen a közönség már régóta várta a csak sok évvel halála után világhírűvé vált, ám azóta is töretlen népszerűségnek örvendő mexikói művész magyarországi bemutatkozását. A mexikóvárosi Museo Dolores Olmedo remekműveire épülő, az életmű egészét átfogó tárlat megnyitását követően hétfőnként is nyitva állt, az utolsó hétvégén pedig éjfélig várta a látogatókat.