Kassák Múzeum

Dobj egy képet!

PIM - Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézet

Barokk előadásokhoz készült színpadi látványtervek a jezsuitáktól

Jósa András széke

Trianon Múzeum - Nagy-Magyarország Park

Megújul a várpalotai Zichy-kastély és a Trianon Múzeum

MűvészetMalom - Ferenczy Múzeumi Centrum - Szentendre
Cím: 2000, Szentendre Bogdányi u. 32.
Telefonszám: (26) 310-244, (20) 779-6657
Nyitva tartás: K-V 10-18 (pénztár: 17:30-ig)
2018.10.11.
Rényi Katalin festő, grafikus összegző kiállítása nyílik szombaton a szentendrei MűvészetMalomban, ahol a hagyományos táblaképek mellett különleges objekteket és óriási méretű képtekercseket mutatnak be 21 gramm címmel.

Rényi Katalin összegző tárlata egy hatalmas, egybekapcsolódó installáció-sorozat, amelyben a művek tárgya minden esetben a lélek vagy a lélekhez kapcsolódó valamilyen transzcendens esemény, olykor misztérium - olvasható az MTI-hez elküldött tájékoztatóban.

Mint írják, a lélekhez való viszonyunk hagyományosan a művészetben is meghatározó téma, de manapság egyre kevesebb olyan alkotó van, aki magas esztétikai nívón, hitelesen képes számot vetni vele. Ezen kevesek közé tartozik Rényi Katalin.

A szombati kiállítást Balog Zoltán református lelkész, korábbi miniszter nyitja meg. Az eseményen közreműködik Wolf Kati énekes.

A Muladi Brigitta kurátor által összeállított, február 17-ig látogatható tárlathoz egy albumot is megjelentetnek.