Magyar Nemzeti Múzeum - Budapest
A múzeum épülete
Cím: 1088, Budapest Múzeum körút 14-16.
Nyitva tartás: K-V 10-18
2015.09.07.
hír, könyvbemutató, műemlékvédelem, rendezvény, régészet
Az UNESCO Magyar Nemzeti Bizottságának Kulturális Szakbizottsága megjelentette Valter Ilona: Szóval, tettel. Rómer Flóris élete és munkásága című könyvét születésének 200. évfordulója alkalmából.
Szóval, tettel (könyvborító)
A bemutatóra szeptember 7-én került sor az Emberi Erőforrások Minisztériumában.

A kiadvány a magyar régészet és műemlékvédelem tudományos művelésének megalapítóját és első, nemzetközileg is elismert kutatóját mutatja be. Az Egyesült Nemzetek Nevelésügyi, Tudományos és Kulturális Szervezetének (UNESCO) 37. Általános Konferenciája 2013-ban az UNESCO Magyar Nemzeti Bizottsága javaslatára Rómer Flóris születésének 200. évfordulóját is felvette azon évfordulók közé, amelyeket a szervezet 2015-ben megünneplésre méltónak talált.

A múzeumok a kiadványból 100 darab erejéig egy-egy ingyenes példányt vehetnek át a Magyar Nemzeti Múzeum könyvtárában, a nyitva tartási időben.

A kötet az UNESCO Magyar Nemzeti Bizottság (Kulturális Szakbizottsága), az Emberi Erőforrások Minisztériuma és a Magyar Nemzeti Múzeum támogatásával készült.

Olvasnivaló