2022.01.17.

Múzeumi Krimi

Móra Ferenc Múzeum - Szeged
Móra Ferenc Múzeum, Szeged
Cím: 6720, Szeged Roosevelt tér 1-3.
Nyitva tartás: H-V 10-18
2022.05.05.
állás, hír, régész
Újabb nemzetközi kiállításra készül a szegedi Móra Ferenc Múzeum: ismét egy olyan tárlatot mutatnak be, melynek gerince az Egyesült Államokból fog érkezni. A kiállítást június 25-én, a Múzeumok Éjszakáján nyitják majd meg.
Móra Ferenc Múzeum

Újra nagy nemzetközi kiállításra készül a szegedi Móra Ferenc Múzeum: a kollekció gerincét jelentő tárgyak az Egyesült Államokból fognak érkezni. Ismét figyelmet fordítanak majd az érdekes látványvilágra és az interaktivitásra is a külföldi és magyar vonatkozású tárgyak mellett. A kiállítást az idei Múzeumok Éjszakáján, június 25-én fogják megnyitni.

Az utolsó nagy nemzetközi kiállítást 2018-ban rendezte meg a Móra-múzeum: a dinoszaurusz-tárlatot akkor 98 ezren tekintették meg, melynek kollekciója szintén Amerikából érkezett. A dinó-kiállítás után bezárt a múzeum és egy hosszú felújítás vette kezdetét, majd a járványhelyzet is felerősödött, így most nyílt lehetőség egy újabb nemzetközi kiállítás létrehozására.