2014. október

2012.08.07.

Megduplázódott a pozsonyi vár látogatottsága

hír, képzőművészet, Szlovákia

Kétszer annyi látogatót fogadott július végéig az idei nyári szezonban a pozsonyi vár, mint egy évvel korábban - közölte hétfőn Sturmankin Artúr, a Szlovák Nemzeti Múzeum (SNM) szóvivője.

Jelenleg a tűzkárt szenvedett krasznahorkai vár múzeumi tárlata a legnépszerűbb.

A pozsonyi vár kiállítótermeiben az állandó történeti kiállítás mellett több időszaki tárlatot is fenntart a Szlovák Nemzeti Múzeum. A kiállítások közül jelenleg az egyik legnépszerűbb a tűzkárt szenvedett krasznahorkai vár - május óta itt kiállított - múzeumi tárlata, valamint Anton Schmidt barokk festő Szűz Mária mennybemenetele című oltárképe, amely szintén időlegesen kapott helyet a várban.

A krasznahorkai várat bemutató tárlat összeállítói Krasznahorkának a márciusi tűzeset utáni hangulatát próbálták bemutatni. Ezt az igyekezetet tükrözi, hogy a tárlaton a gótikus vár és a reneszánsz melléképület épségben maradt kiállítási tárgyai mellett a részben a tűz martalékává vált műtárgyak is megtekinthetőek. Az SNM szóvivője szerint valószínűleg éppen a krasznahorkai tárlat, valamint a vár épületének tavaly befejeződött felújítása állhat a látogatók számának emelkedése hátterében.

A hazai látogatókon kívül Magyarországról és Csehországból érkezett a legtöbb látogató.

Míg tavaly július végéig mintegy nyolcezer fizető látogatót fogadtak a várban látható tárlatokon, az idei nyári szezonban már mostanáig több mint 16 ezer jegyet adtunk el - hangsúlyozta Sturmankin Artúr. Hozzátette: bár a múzeum pontos kimutatással nem rendelkezik arról, honnét érkeznek a látogatók, a hosszú távú tapasztalat azt mutatja, hogy a hazai turistákon kívül a Magyarországról, illetve Csehországból érkező vendégekből van a legtöbb.

Az idei első félévben az SNM pozsonyi múzeumainak több mint 110 ezer látogatója volt.

2014.10.23. Szentendre

2014.11.07. Budapest

2014.10.29. Zirc

2014.10.29. Szombathely

2014.11.08. Budapest

Múzeumok Őszi Fesztiválja

Videótár

Múzeumok Majálisa 2012
magyar
Hogyan készül a litográfia?
On.tour: A berlini Zsidó Múzeum az iskolákban
német