2020.06.05.

Irány az Olympos!

2020.06.05.
Janus Pannonius Múzeum

Füves asszonyok és vadvirágok nyomában

Rippl-Rónai Megyei Hatókörű Városi Múzeum - Rippl-Rónai Múzeum

Márpedig a harangok nem Rómába mentek...

Dr. Batthyány-Strattmann László Múzeum

Apró és óriás ketyegők

Trianon Kiskunhalason

Körös-Maros Nemzeti Park Igazgatóság - Körösvölgyi Látogatóközpont - Szarvas
Körösvölgyi Látogatóközpont
Cím: 5540, Szarvas Anna-liget 1.
Telefonszám: (66) 313-855, (30) 475-1789
Nyitva tartás: IV.1-X.31.: K-V 9-17
állandó kiállítás, állattan, biológia, földrajz, növénytan
Múzeumi belépők, szolgáltatások árai:
Belépő felnőtteknek
400 HUF
Belépő diákoknak
300 HUF
Belépő nyugdíjasoknak
300 HUF
Szaktárlatvezetés
6100 HUF
/ óra
Túravezetés
3200 HUF
/ óra
A Dél-Tisztántúl természeti értékeit bemutató interaktív kiállítás a Körösvölgyi Látogatóközpont főépületének emeleti részében, az ún. sötétszobában indul. A látogatót itt teljes sötétség és ragyogó éjszakai csillagos égbolt fogadja, majd néhány másodperc után egy kiállításra invitáló kisfilm vetítése indul meg.

A sötétszoba után nyitott diorámák és tablók által kerül bemutatásra a mintegy 3 millió évvel ezelőtti időszaktól kezdve a terület földtörténete és az itt letelepedett kultúrák tájátalakító tevékenysége, azok tárgyi emlékei.

Ezt követően egy lépcsősor vezet le a földszintre, ahol szintén diorámákon keresztül tekinthetők meg az alföldi élőhelyek főbb természeti értékei, azok állat és növényvilága.

A kiállítás egy üvegpadlós teremben folytatódik. Az üvegpadló alatt a Körös-Maros Nemzeti Park Igazgatóság illetékességi területét lefedő, SPOT-4 műhold által készített űrfelvétel látható, a helyiség falán körben, pedig a nemzeti park természeti értékei kerülnek bemutatásra.

Az utolsó kiállító-helyiség a veszélyeztetett élőlények nemzetközi kereskedelmével, az emberi tevékenység, mint veszélyforrás témakörrel, a gondatlanság és következményeivel foglalkozik. Egy vitrinben a nemzetközi kereskedelem áldozatául esett állatfajok egyedeinek származékai kerültek kiállításra.