2021.04.08.

A konyha művészet és kultúra

Röszkei Paprika Park - Paprika Üzem és Múzeum

Szentmihályi életképek VII.

Petőfi Irodalmi Múzeum

Ringer István kapja az idei MúzeumCafé Díjat

Szépművészeti Múzeum

A szigetvári hős dédunokája

Nagypéntektől húsvéthétfőig

Emlékpont - Fél évszázad Vásárhelyen Humán Oktatási Központ

Kék színű és sárga ponyvás forradalmi relikvia az Emlékpontban

2021.03.26.
Magyar Földrajzi Múzeum

Emigráns magyar utazók, felfedezők

2021.03.26.

Gyümölcsoltó, fecskehozó...

2021.03.25.
Janus Pannonius Múzeum - Modern Magyar Képtár II.

7 méter 20 centiméter művészet

2021.03.25.
Janus Pannonius Múzeum - Modern Magyar Képtár II.

Zománcok esti lámpafényben

2021.03.24.
Szépművészeti Múzeum

A vérszerződéstől Széchenyi Istvánig

2021.03.01.
Bécs Város Külképviseleti Irodája
hír, iparművészet
A Wiener Stadthalle rendezvényközpont alkalmazottainak egykori munkaruháiból készít fenntartható módon táskákat a "gabarage upcycling" nevű civil szervezet. A stílusos kiegészítőket bárki megvásárolhatja.
Kézzel készült táskák a bécsi rendezvényközpont munkaruháiból
Több mint 600 kabátot és 100 mellényt, alkalmazottai egykori munkaruháit adományozta el a Wiener Stadthalle, Bécs legnagyobb rendezvényközpontja. A 2015-ig hordott ruhák a "gabarage upcycling" nevű civil szervezet csapatához kerültek, ahol "inForm" néven divatos táskakollekció készült belőlük. Ebben öt különböző modell található, minden táska száz százalékig kézzel készült. Az egészen apró retikülöktől a bevásárlótáskákon át a hátizsákokig több méretet is találunk, áruk 44 és 160 euró között mozog. Minden táskát online meg lehet vásárolni a civil szervezet webshopjában.

A gabarage upcycling és a Wiener Stadthalle együttműködése 2016-ban kezdődött, többek között a rendezvényközponton lévő transzparensek is ennek köszönhetően születtek újjá táskákként és tolltartókként. A civil szervezet célja a használt tárgyak élettartamának meghosszabbítsa azáltal, hogy új tárgyakat kreálnak belőlük. Ezeket olyan nehéz helyzetben lévő emberek készítik, akik valami miatt nehezen tudnak a munkaerőpiacon elhelyezkedni: krónikus betegek vagy testi fogyatékkal élők, migrációs háttérrel rendelkezdők, vagy hányattatott sorsú fiatalok. Az alkalmazottak képzésben részesülnek és egy új szakmát is megtanulhatnak; lehet belőlük például asztalos, kereskedelmi ügyintéző vagy titkár/nő.
Sági Eszter