2021.01.20.

Rio de Janeiro Zalaegerszegen

2021.01.08.
Göcseji Múzeum - Zala Megyei Múzeumok Igazgatósága

Cuki bárányjelölők: anyajuhokak és kicsinyeiknek

2021.01.07.

Barokk freskófestészet Magyarországon

2021.01.05.
Göcseji Múzeum - Zala Megyei Múzeumok Igazgatósága

Azok a csodás téli esték...

2020.12.15.

Cinkos kacsintás

2020.12.10.

Türelemüveg - nászajándékul

2020.04.24.

Online Göcseji Múzeum

2020.04.20.

Múzeum-Iskola-közös szertár

2021.01.21.
Dobó István Vármúzeum

Kötéltechnikai gyakorlat az Egri várban

2021.01.21.
Janus Pannonius Múzeum - Modern Magyar Képtár II.

Ficzek Ferenc nagyméretű zománcképe a pécsi Modern Magyar Képtárban

2021.01.20.
Röszkei Paprika Park - Paprika Üzem és Múzeum

Retro hungarikumok a legvidámabb barakkból

2021.01.19.
Szépművészeti Múzeum

Villát vásárolt a Kárpáthy Zoltán honoráriumából

Göcseji Múzeum - Zala Megyei Múzeumok Igazgatósága - Zalaegerszeg
A megyei múzeum épülete
Cím: 8900, Zalaegerszeg Batthyány utca 2.
Nyitva tartás: Ideiglenesen zárva.
2021.01.07.
Barokk, festészet, freskó, hír, képzőművészet, újkori művészet
Az év végén jelent meg a Pázmány Péter Katolikus Egyetem gondozásában, a Magyar Művészeti Akadémia támogatásával a Barokk freskófestészet Magyarországon című album II. kötete.
Barokk
Korábban már megjelent egy kötet, ami Veszprém, Fejér és Komárom-Esztergom megye barokk freskóit vette górcső alá, ez a mostani négy megyébe visz el minket: Baranya, Tolna, Somogy és Zala. Külön érdekesség, hogy Zala megye annyira gazdag e témában, hogy a kötet 60 %-át a zalai településeken fellelhető anyag teszi ki.

(Bezeréd,Csatár, Csesztreg, Galambok, Gelse, Kerkakutas, Keszthely, Lenti, Milejszeg, Nagykanizsa-Miklósfa, Nagylengyel, Nova, Ormándlak, Páka, Pölöske, Pusztamagyaród, Söjtör, Szécsisziget, Szentgyörgyvölgy, Tornyiszentmiklós, Türje, Vállus, Várvölgy-Felsőzsid, Zalaapáti, Zalaegerszeg, Zalaegerszeg-Csácsbozsok, Zalakomár-Kiskomárom, Zalaszentgrót)

A több mint 560 oldalas kötetben 15 szerző írásai olvashatók, köztük Dr. Kostyál László művészettörténészé, a Göcseji Múzeum igazgatójáé is.

A topografikus rendszerben sorakozó leírások tájékoztatnak a műveket magukba foglaló épületekről, azok építéstörténetéről, a falképek festőjéről, megrendelőjéről, ismertetik a freskó vagy freskóegyüttes keletkezéstörténetét, állapotát, a restaurálásra vonatkozó adatokat és megfigyeléseket.

Leírják a befoglaló építészeti teret, a freskóképeket őrző látszatarchitektúrát, díszítőfestést és kereteket, illetve részletesen bemutatják magukat a képmezőket és az azokat összefoglaló programot.

Az albumot rengeteg képanyag és illusztráció gazdagítja. A gyönyörű kötet a Göcseji Múzeum könyvtárában megtekinthető, és beszerezhető az ország számos könyvesboltjában.