2021.01.21.
Dobó István Vármúzeum

Kötéltechnikai gyakorlat az Egri várban

2021.01.21.
Janus Pannonius Múzeum - Modern Magyar Képtár II.

Ficzek Ferenc nagyméretű zománcképe a pécsi Modern Magyar Képtárban

2021.01.20.
Göcseji Múzeum - Zala Megyei Múzeumok Igazgatósága

Rio de Janeiro Zalaegerszegen

2021.01.20.
Röszkei Paprika Park - Paprika Üzem és Múzeum

Retro hungarikumok a legvidámabb barakkból

2021.01.19.
Szépművészeti Múzeum

Villát vásárolt a Kárpáthy Zoltán honoráriumából

2021.01.04.
Nyílt pályázat indult kerámiaművészek számára; a jelentkezési határidő február 28. A győztes munkák bemutatkozási lehetőséget kapnak az Országos Kerámiaművészeti Biennálén, amelyet Pécsen rendeznek meg.

A Országos Kerámiaművészeti Biennáléra lehetőség van diák kategóriában is pályázni a jelenleg művészeti egyetemi tanulmányokat folytató hallgatók számára - olvasható az MTI-hez elküldött pályázati felhívásban.

Egy művész három különféle, 2010 után készített alkotással vagy egy sorozatművel pályázhat. A pályázatra ingyenesen lehet jelentkezni online a KKMM-Nemzetközi Kerámia Stúdió honlapján. A kiállítás anyagának kiválasztása beküldött fotók alapján történik. A pályázat eredményéről március 19-ig értesítik a jelentkezőket.

A pályamunkákat elbíráló, héttagú zsűri tagjai Fusz György DLA keramikusművész, a Kortárs Kerámiaművészetért Alapítvány kuratóriumának elnöke; Geszler Mária Kossuth-díjas keramikusművész; Kemény Péter Ferenczy Noémi-díjas keramikusművész; Novák Piroska dizájnteoretikus; Strohner Márton keramikusművész, dizájner, a KKMM-Nemzetközi Kerámia Stúdió vezetője; Tóth Lajos, az Interkerám Kft. ügyvezetője, a Janus Pannonius Múzeum munkatársa.

A Kortárs Kerámiaművészetért Alapítvány (KKA) és a KKMM- Nemzetközi Kerámia Stúdió, a Zsolnay Örökségkezelő - Pécsi Galériákkal, a Janus Pannonius Múzeummal, valamint a Pécsi Tudományegyetem Művészeti Karral közösen a Nemzeti Kulturális Alap támogatásával rendezi meg 2021. május 22. és július 1. között az átfogó kiállítást, amelyen a magyar kerámiaművészet utóbbi éveinek új értékeit szeretné bemutatni. Ezzel a nagy múltú pécsi kerámia biennálék hagyományát szeretnék folytatni - írták a tájékoztatóban.