2021.04.02.

A rátermett erdélyi fejedelem

2021.02.24.
Szépművészeti Múzeum

Halála után készült róla a legtöbb arckép

2021.02.18.

A jóképű Kossuth

2021.02.10.
Szépművészeti Múzeum

Az utazással együtt jöttek divatba a tájképek

2021.02.04.
Szépművészeti Múzeum

Ybltől Yblig avagy az alsóház költözködik

2021.01.28.
Szépművészeti Múzeum

Pest-Buda sorsát a szívén viselte

2021.01.25.

Kossuth - a korabeli Broadway sztárja

2021.01.19.

Villát vásárolt a Kárpáthy Zoltán honoráriumából

2021.01.13.

A költő Czóbel

2021.01.13.

Megjelent a MúzeumCafé legújabb száma

Szépművészeti Múzeum - Budapest
Szépművészeti Múzeum
Cím: 1146, Budapest Dózsa György út 41.
Nyitva tartás: Ideiglenesen zárva.
2020.10.20.
Az Olasz Köztársaság elnöke Olaszország Csillagrendjének parancsnoki fokozatával tüntette ki Baán Lászlót, a Szépművészeti Múzeum főigazgatóját, az olasz-magyar kulturális kapcsolatok elmélyítésében végzett különleges érdemeiért.
Kitüntetés
A kitüntetést Massimo Rustico, Olaszország magyarországi nagykövete hétfőn adta át, méltatva a főigazgató távlatos és elkötelezett munkásságát, amely az elmúlt tizenöt évben az itáliai művészet kiemelkedő korszakainak és ezen belül olyan óriásainak bemutatását valósította meg a Szépművészeti Múzeum nemzetközi rangú kiállításain, mint például Leonardo, Michelangelo, Botticelli, Tiziano, Parmigianino, Caravaggio és Modigliani.

A nagykövet külön elismerését fejezte ki a Szépművészeti Múzeum és a Magyar Nemzeti Galéria remekműveiből a milánói Palazzo Reale-ban és a római Galleria Nazionale d'Arte Moderna-ban az elmúlt években megvalósult nagyszabású kiállításokért. Massimo Rustico a kitüntetés átadásakor kiemelte a különlegesen gazdag itáliai gyűjteménnyel rendelkező Szépművészeti Múzeum épületének és állandó kiállításainak két évvel ezelőtt befejeződött példaértékű, Europa Nostra-díjjal elismert megújítását is, és európai kisugárzású, rendkívüli jelentőségű és minőségű kulturális kezdeményezésként méltatta a Baán László vezetésével megvalósuló Liget Budapest projektet.