2020.10.28.

Szépművészeti Múzeum

Magas olasz állami kitüntetést kapott Baán László

2020.10.18.
Janus Pannonius Múzeum - Modern Magyar Képtár II.

Kollázs, montázs, asszamblázs

2020.09.18.
Kiállítások, műterembejárások, tárlatvezetések, vezetett városi séták, múzeumpedagógiai foglalkozások és sok egyéb program közül választhat az 5. Budapest Art Week (BAW) közönsége; a képzőművészeti eseménysorozatnak a főváros több mint hetven művészeti színtere ad otthont október 16. és 25. között.

Az eddigi leghosszabb BAW során több mint 30 kortárs galéria, 20 kiállítótér, 12 múzeum és 8 műterem több tucat programmal várja a képzőművészetek iránt érdeklődőket - közölték a szervezők csütörtökön az MTI-vel. Mint a közlemény hangsúlyozza, az eredetileg tavaszra meghirdetett, ám a koronavírus-járvány miatt elhalasztott eseménysorozat minden programján kötelező a maszk viselése.

A szervezők felidézték, hogy a 2016-ban indult Budapest Art Weeket, nemzetközi példák alapján, azzal a céllal hozták létre, hogy a vizuális művészetekre kíváncsi magyarországi közönség olyan mustrán vehessen részt, amelynek során a művészekkel való találkozásoktól, a múzeumok és galériák világán át megismerhetik a budapesti képzőművészeti szcéna sokszínűségét.

Ennek érdekében a BAW programjai és kiállításai tíznapos vagy egynapos karszalagokkal látogathatók.

A szervezők egyik fontos célja, hogy a családok és fiatal felnőttek is résztvevőivé váljanak a rendezvénynek. Ennek érdekére indították például 2019-ben középiskolások számára a Közelítő program elnevezésű múzeumpedagógiai foglalkozásokat, melyek idén ősszel online valósulnak meg, egy háromfordulós, "levelező" pályázat formájában.

A kiállítások közül a közlemény kiemeli a Ludwig Múzeum Barabásilab: Rejtett mintázatok. A hálózati gondolkodás nyelve; a Budapest Art Mentor program és a Budapest Projekt Galéria Felfedezők 3.0; a Várfok Galéria Kutyák, szarvasok és griffek, valamint a Kassák Múzeum Személyes távolság - Besnyő Éva fotográfiái című tárlatait.

Idén is visszatérnek a galériatúrák, vezetett városi séták, épületbejárások és tárlatvezetések, de a többéves múltra visszatekintő Nyitott Műtermek délutánja is újra jelentkezik a Budapest Art Weeken. A látogatók ezúttal is betekintést kaphatnak egyéni művészek, többek között Barakonyi Zsombor, Benyovszky-Szűcs Domonkos, Csizik Balázs, Horváth Lóczi Judit zárt tereibe, illetve egy műteremház, a Budapest Art Factory életébe is.