2020.09.09.

Dobó István Vármúzeum

Kötéltechnikai gyakorlat az Egri várban

2021.01.21.
Janus Pannonius Múzeum - Modern Magyar Képtár II.

Ficzek Ferenc nagyméretű zománcképe a pécsi Modern Magyar Képtárban

2021.01.20.
Göcseji Múzeum - Zala Megyei Múzeumok Igazgatósága

Rio de Janeiro Zalaegerszegen

2021.01.20.
Röszkei Paprika Park - Paprika Üzem és Múzeum

Retro hungarikumok a legvidámabb barakkból

2021.01.19.
Szépművészeti Múzeum

Villát vásárolt a Kárpáthy Zoltán honoráriumából

Gül Baba Türbe és rózsakert - Budapest
A Gül Baba Türbe bejárata
Cím: 1023, Budapest Mecset utca 14. (bejárat: Türbe tér 1.)
Nyitva tartás: Ideiglenesen zárva.
2020.09.09.
A kávézás szokása az Oszmán Birodalom közvetítésével jutott el hazánkba, az első magyarországi kávéházakat az oszmán-törökök létesítették - hívja fel a figyelmet a Gül Baba Türbéje Örökségvédő Alapítvány és a Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum közös tárlata, amely 2020. szeptember 5-én nyílt meg a Gül Baba Türbéje Kulturális Központ és Kiállítóhelyen.

Az új időszakos tárlat megnyitásával párhuzamosan a központ a hétvégén "Rózsa Napok" címen színes programkínálattal is várta a látogatókat.

"Egy Findzsányi Történelem - A kávé útja Magyarországra" címmel nyílt új időszakos tárlat a Gül Baba Türbéje Kulturális Központban 2020. szeptember 5-én. Már a tárlat elnevezése is (a findzsa török eredetű szó, jelentése: csésze) a két nép szoros kapcsolatát idézi, és a kiállítás azt mutatja be, ahogyan az abesszíniai eredetű kávé megjelenik először az arab, majd az oszmán kultúrában, utóbbi közvetítésével pedig a XVI. században hazánkban.

A tárlat éke egy kifejezetten a kiállításra restaurált 16-17. századból származó kisasztal. A kiállítást Kakas Zsófia, a Gül Baba Türbéje Örökségvédő Alapítvány vezérigazgatója, Kiss Imre, a Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum igazgatója és Balogh Ádám muzeológus nyitotta meg.

Az alapítvány "Rózsa Napok" címmel programsorozatot is szervezett, melynek keretében a fellépők és képzőművészek a magyar és török kultúra számos szeletét mutatták be a közönségnek. A három nap alatt több mint ezren keresték fel a központot.