2020.12.28.
Tornyai János Múzeum és Közművelődési Központ

Évkönyvvel zárja az évet a Tornyai-múzeum

2020.10.12.

214 műalkotás lesz a 67. Vásárhelyi Őszi Tárlaton

2020.10.07.

Csütörtöktől zsűrizik a 67. Vásárhelyi Őszi tárlatot

2020.09.28.

Régió, hagyomány, történet

2020.09.21.

Feltárultak a Tornyai raktárai, fémdetektorral kutattak Csomorkányon

2020.09.18.
Tornyai János Múzeum és Közművelődési Központ

Népi szecessziós kerámiákból nyílt kiállítás Hódmezővásárhelyen

2020.09.09.

A Tornyai-múzeumot is bemutatják a Nemzeti Kulturális Alap filmsorozatában

2020.09.08.

A kerámia, mint közösségformáló anyag

2020.09.02.

Idén novemberben rendezik a Vásárhelyi Őszi Tárlatot

2020.08.30.

Magnetométerrel kutattak Csomorkányon

2020.07.28.

Évszázadok leletei: 8.000 lelet, 10.000 fotó

2020.07.27.
Tornyai János Múzeum és Közművelődési Központ

Az elcsent élesztő és a csöpögő gerenda

Tornyai János Múzeum és Közművelődési Központ - Hódmezővásárhely
Tornyai János Múzeum és Közművelődési Központ
Cím: 6800, Hódmezővásárhely Dr. Rapcsák András út 16-18.
Nyitva tartás: Ideiglenesen zárva.
2020.09.08.
agyagművesség, kerámia, hír, iparművészet
Galyasi Miklós (1903-1974) kiállítás-címadó gondolatát felidézve, ha az emberiség nemesi levele a kerámia, Pannonhalmi Zsuzsa kerámiaközpontja az itt alkotók és ide látogatók nemes, nemesi otthona. – mondta Képiró Ágnes, a Tornyai János Múzeum művészettörténésze a Nemzetközi Kerámia Központban, az immár nagykorúvá érett stúdiófoglalkozások alkotásaiból elmúlt héten nyílt kiállítás megnyitóján.
A kerámia, mint közösségformáló anyag
A Galyasi Miklós egykori múzeumigazgató gondolatai mentén szerveződött tárlaton egy gyerekekből, aktív korú felnőttekből és nyugdíjasokból álló alkotóközösség munkáit gyűjtötte csokorba Pannonhalmi Zsuzsa kerámiaművész, az alkotóház vezetője.

A Ferenczy Noémi-díjas kerámiaművész, érdemes művész irányításával immár 18 éve zajlanak azon foglalkozások, amelyeket szerda délutánonként és nyaranta rendeznek Hódmezővásárhelyen, a Nemzetközi Kerámia Központban. A Nagy Sándor utcai iparművészeti centrum ugyanis nemcsak a professzionális alkotóművészek otthona, hanem a szabad alkotás élményét „magába szívó” műkedvelőké is. Az első nyári kurzuson hetvenen is együtt alkottak, jelenleg egy szerényebb, féltucatnyi lelkes fiatalból és idősebb alkotóból álló csoport keze nyomán formálódnak művekké a hagyományos agyag, a speciális massza vagy a porcelán.

Az októberig megtekinthető válogatáson szerepelnek alsó tagozatos diákok első próbálkozásai, akiknek fantasztikus képi és képzeletvilága világa a felnőttek számára is példaként állhat, vagy inspirációs forrásul szolgálhat – emelte ki Pannonhalmi Zsuzsa. A kiállított művek között az idősebb, művészi előképzettséggel is rendelkező alkotók munkái a gondolkodás menetét, az elvonatkoztatást és a technikai megoldások sokféleségét tükrözik.