2020.08.06.

Klímaváltozások - már a kései újkőkorban is

2020.08.06.

Ékesség az aranykorból

Heti egy fürdés

Hatvannak köze nincs az 59-hez

Töltény a cigarettatárcában

Röszkei Paprika Park - Paprika Üzem és Múzeum

Ha paprikaültetőt elnyomja az álom, a palánta feje is lebillen

Tolnay Klári Emlékház

Tolnay Klári emlékestet rendeznek Mohorán

2020.07.10.
előadás, hír, koncert, rendezvény, tánc
Koncertekkel, énektanítással, néprajzi előadásokkal és táncházzal idézi meg július 14-től a nyári fesztiválok hangulatát a fővárosban a Nagyvárosi Folkudvar, amely keddenként és csütörtökönként várja az érdeklődőket a Budai Vigadó előtti Corvin téren.

A Hagyományok Háza augusztus 20-ig tartó ingyenes szabadtéri rendezvénye kedden hangolódó muzsikával indul, majd énektanítással és felnőtt mesemondással folytatódik. Este a Dűvő zenekar lép színpadra, az est zárásaként pedig a Zagyva Banda muzsikál a szabadtéri táncházban és a Hagyományok Háza Átriumában, ahol a Magyar Állami Népi Együttes táncosai tanítják meg a lépésekre az érdeklődőket - olvasható az intézmény szerdai közleményében.

Július 16-án, csütörtökön kézműves-foglalkozást is tartanak, este pedig Szalonna és Bandája ad koncertet, majd ismét szabadtéri táncházzal zárul az este.

A további alkalmakon fellép többek között Navratil Andrea és a Békás Banda, Dresch Mihály húros kvartettje, a Bazseva Zenekar, a Muzsikás és az EtnoRom együttes.

Keddenként éjszakába nyúló, jó hangulatú táncház zárja a programot. Mindezek mellett lesz például kocsmakvíz-verseny is, amelyre előre várják a 4-7 fős baráti társaságok jelentkezését - írták az MTI-hez eljuttatott közleményben.