2020.08.06.

Klímaváltozások - már a kései újkőkorban is

2020.08.06.

Ékesség az aranykorból

Heti egy fürdés

Hatvannak köze nincs az 59-hez

Töltény a cigarettatárcában

Röszkei Paprika Park - Paprika Üzem és Múzeum

Ha paprikaültetőt elnyomja az álom, a palánta feje is lebillen

Tolnay Klári Emlékház

Tolnay Klári emlékestet rendeznek Mohorán

2020.07.10.
Rendhagyó tárlatvezetésekkel, népi játékokkal és új kiállítással várja a közönséget szombaton az idén ötvenéves nyíregyházi Sóstói Múzeumfalu.

A Látogatói piknik elnevezésű rendezvény a festett kazettás református templomok szimbólumait bemutató új kiállítással nyílik meg, majd rendhagyó tárlatvezetéseken vehetnek részt az érdeklődők - olvasható a múzeumfalu honlapján.

A portákon kézműves foglalkozásokat tartanak, a kállósemjéni "meseportán" mesemondással várják a kicsiket és a nagyokat. A népviseletes divatbemutatót követően felszeletelik a múzeumfalu születésnapi tortáját, az anarcsi portán tájjellegű ételeket és vásári portékákat kínálnak, majd Szalonna és bandája ad térzenét a faluközpontban.

Kelet-Magyarország legnagyobb szabadtéri néprajzi múzeumaként számon tartott Sóstói Múzeumfalu a Szatmár, a Bereg, a Rétköz, a Nyírség és a nyíri Mezőség 19. század végi szegény- és középparaszti, valamint kisnemesi életformáját mutatja be a lakóházak, gazdasági épületek, jellegzetes lakberendezési hagyományok, használati és dísztárgyak segítségével. A régi faluképet idézik fel a múzeum központjában látható közösségi épületek, például az iskola, a református templom, a harangtorony, a paplak, a tűzoltószertár, a szatócsbolt és kocsma.