2020.08.06.

Klímaváltozások - már a kései újkőkorban is

2020.08.06.

Ékesség az aranykorból

Heti egy fürdés

Hatvannak köze nincs az 59-hez

Töltény a cigarettatárcában

Röszkei Paprika Park - Paprika Üzem és Múzeum

Ha paprikaültetőt elnyomja az álom, a palánta feje is lebillen

Tolnay Klári Emlékház

Tolnay Klári emlékestet rendeznek Mohorán

2020.07.06.
Czene Márta festőművész kapta kapta a XVIII. Táblaképfestészeti Biennálé fődíját, az Emberi Erőforrások Minisztériumának elismerését Homályosan című munkájáért - tájékoztatta a tárlatot szervező szegedi Regionális Összművészeti Központ (REÖK) sajtóreferense pénteken az MTI-t.

A járványhelyzet miatt a virtuális térben megrendezett, július 12-ig a biennale.reok.hu címen látható tárlat elismeréseit Nátyi Róbert, a REÖK vezető kurátora, Aknay János festő- és szobrászművész, valamint Hérics Nándor grafikusművész ítélték oda.

A Magyar Művészeti Akadémia díját Végh András, a szegedi önkormányzat elismerését Sejben Lajos, a Csongrád-Csanád Megyei Önkormányzat díját Varga-Amár László, míg a Szegedi Vízmű Zrt. elismerését Budaházi Tibor kapta.

A virtuális tárlat 12 termében kortárs magyar művészek 109 festményével ismerkedhet meg a közönség, emellett izgalmas művészinterjúkat is láthatnak az érdeklődők. Az online kiállítás népszerű a közönség körében, eddig 18 országból érkeztek látogatók az erre az alkalomra készült a felületre - közölte a sajtóreferens.