2020.08.06.

Klímaváltozások - már a kései újkőkorban is

2020.08.06.

Ékesség az aranykorból

Heti egy fürdés

Hatvannak köze nincs az 59-hez

Töltény a cigarettatárcában

Röszkei Paprika Park - Paprika Üzem és Múzeum

Ha paprikaültetőt elnyomja az álom, a palánta feje is lebillen

Tolnay Klári Emlékház

Tolnay Klári emlékestet rendeznek Mohorán

2020.07.02.
Augusztus végéig minden hétvégén ingyenes programok várják a szegedieket a Huszár Mátyás rakparton - közölte a csongrád-csanádi megyeszékhely Zöld város programért felelős tanácsnoka csütörtökön.

Mihálik Edvin (Momentum) a programsorozatról tartott sajtótájékoztatón elmondta, az önkormányzat célja, hogy nyugat-európai példák alapján jobban bevonják a Tisza-partot a város életébe. Ezért döntöttek úgy, hogy július 1-jétől a nyári hétvégékre lezárják a rakpartot a gépkocsiforgalom elől.

Az önkormányzat célja, hogy a rakpart kulturális, közösségi és sportszíntérré váljon, az épített környezet átalakítása előtt azonban szeretnék kipróbálni, milyen elképzelésekre nyitottak a szegediek. Ezért július 11-től a városi cégek és intézmények összefogásával változatos programsorozatot szerveznek minden szombaton és vasárnap 17 és 22 óra között a Huszár Mátyás rakparton - tette hozzá a tanácsnok.

Jávorszky Iván, az IH Rendezvényközpont ügyvezető igazgatója közölte, a programsorozat nyitó hétvégéjén a táncé lesz a főszerep: salsa-, rock and roll- és néptáncbemutatókat láthat a közönség, de a tánctanítás sem marad el. Sötétedés után pedig a Belvárosi mozi tart filmvetítéseket.

A következő hétvégén a Szegedi Sport és Fürdők a különböző sportágakat bemutató rendezvényének ad helyet a rakpart, július végén a Szent-Györgyi Albert Agóra, a Somogyi-könyvtár, a Móra Ferenc Múzeum és a Kövér Béla Bábszínház lesz az ifjúsági és kulturális programok házigazdája.

Augusztus első hétvégéjén a Szegedi Szabadtéri Játékok és a Szegedi Szimfonikus Zenekar műsorain vehetnek részt az érdeklődők, majd zöld szemléletformáló rendezvénnyel várják a látogatókat, a fesztivál zárásaként pedig a Szegedi Nemzeti Színház művészei szórakoztatják a közönséget.