2020.05.19.
PIM - Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézet

Számos online programot kínálnak a hazai kulturális intézmények a héten

2020.08.11.

A fényirda titkai

2020.08.11.

Hamar törtek az úrasztali kancsók...

2020.08.06.

Klímaváltozások - már a kései újkőkorban is

2020.08.06.

Ékesség az aranykorból

Heti egy fürdés

Hatvannak köze nincs az 59-hez

Töltény a cigarettatárcában

Röszkei Paprika Park - Paprika Üzem és Múzeum

Ha paprikaültetőt elnyomja az álom, a palánta feje is lebillen

Hagyományok Háza - Budapest
Cím: 1011, Budapest Corvin tér 8.
2020.06.15.
Számos pályamunka érkezett a Hagyományok Háza "Most van időm alkotni! - Több leszel, ha alkotsz" címmel, a karantén időszaka alatt meghirdetett pályázatára. A legszebb munkákat az intézmény weboldalán tekintheti meg a közönség.
Hagyományok Háza
A Hagyományok Háza a "Maradj otthon!" felhíváshoz csatlakozva hirdette meg alkotói pályázatát népi kézművesek számára. A felhívásra 127 alkotótól 158 pályázat érkezett. A munkák mellé történteket is vártak arról, mi ihlette az adott tárgyak készítését - hangzott el az M1 aktuális csatorna hétfői műsorában.

Péter Szidónia népi iparművész, a Hagyományok Háza kézműves osztályának vezetője elmondta, hogy a pályázatra a csipkekészítéstől a szőnyegszövésen, a bőrművességen és a kosárfonáson át számos alkotás érkezett, emellett sokan bútorfestéssel pályáztak.

Közlése szerint a pályázati felhívást úgy fogalmazták meg, hogy azok se érezzék kizárva magukat, akik első tárgyukat készítik el. Rejtett céljuk az volt, hogy a pályázók azt is fogalmazzák meg, hogy hogyan érzik magukat az adott pillanatban, mit jelent nekik az alkotás.

A zsűri döntése alapján a legszebb alkotásokat és a hozzájuk kapcsolódó személyes történeteket a Hagyományok Háza online felületein teszik közzé, jövőre pedig egy kiállítást szerveznek belőlük - mondta el Péter Szidónia.