2025.06.25.
Magyar Nemzeti Levéltár Országos Levéltára

Nagy sikert aratott a levéltár új kiállítása

2025.06.23.
Szabadtéri Néprajzi Múzeum

Dr. Cseri Miklós újabb öt évre a Skanzen élén

2025.06.09.
Néprajzi Múzeum

Tarolnak a Néprajzi Múzeum könyvei

2025.06.01.
Katona József Múzeum

A világ legnagyobb avar településrendszere

2025.06.01.
Móra Ferenc Múzeum

Veszélyes vizeken hajóznak át a mamutok

2025.05.29.
Katona József Múzeum "Cifrapalota" Kiállítóhelye

A világ legnagyobb avar települése

2025.05.29.
Tornyai János Múzeum és Közművelődési Központ

A vásárhelyi leventék háborús kálváriája

2020.06.03.
hír
Ha tetszik, ossza meg másokkal is:
Online programmal emlékezik a magyarság a nemzeti összetartozás napjára, június 4-re - közölte Kovács Zoltán nemzetközi kommunikációért és kapcsolatokért felelős államtitkár szerdán az MTI-vel.

Mint írta, az összetartozás napjának előestéjén, szerdán 20.00 órakor a Facebookon klippremier lesz: a Hazám, hazám - az összetartozás dala hangzik el Bocskor Bíborka, Csík János, Dancs Annamari, Dér Heni, Ferenczi György, Földes Eszter, Majorosi Marianna, Makó Péter, Mező Misi, Miklósa Erika, Molnár Ferenc "Caramel", Molnár Levente, Novák Péter, Nyerges Attila, Pál István "Szalonna", Serbán Attila, Szarka Tamás, Szvorák Katalin, Takács Nikolas és Tátrai Tibor előadásában (https://www.facebook.com/nemzetiunnepek).

Június 4-én, csütörtökön a youtube csatornán (https://www.youtube.com/channel/UCIyc7meXLgW_WIhOMZ8aHKA) 8 és 10 óra között az alábbi programok tekinthetők meg: Dokumentumfilm a trianoni békediktátum aláírásáról a Közép- és Kelet-európai Történelem és Társadalom Kutatásáért Közalapítvánnyal együttműködésben; Dokumentumfilm a Trianonnal kapcsolatos Új világ születik időszaki kiállításról a Közép- és Kelet-európai Történelem és Társadalom Kutatásáért Közalapítvánnyal együttműködésben; Koltay Gábor: Trianon dokumentumfilm; Budai Cukrászda (1935) játékfilm; Erdély - Gyergyószentmiklós: Bagossy Brothers Company roadmovie-ja; Vajdaság - Rúzsa Magdi roadmovie-ja

Az érdeklődök 10.00 órakor bekapcsolódhatnak Balogh Gábor történész rendkívüli történelem órájába a békediktátum aláírásának történetéről és következményeiről. Ezt követően, 12.00 és 16.00 óra között koncertek veszik át a főszerepet a youtube csatorna lejátszási listáján és a művészek youtube csatornáin - Facebook beharangozóval. Többek között Szvorák Kati, Caramel, Miklósa Erika, Novák Péter, Keresztes Ildikó, Dér Heni és Takács Nikolas fellépéseit követhetik az érdeklődők a youtube csatornán. A program 16.30-kor Pál István "Szalonna", majd Ákos, 18.00 órától a Ghymes Együttes, 20 órától az Ismerős Arcok, 21.00 órától a Csík Zenekar nemzeti összetartozás napjára készített koncertjével folytatódik, majd 22.00 órakor Tolcsvay László nemzeti összetartozás napjára készített dalával zárul.

(MTI)