2020.06.18.
Gyulai Almásy-kastély Látogatóközpont

Ismét nyitva a gyulai kiállítóhelyek

2021.01.21.
Dobó István Vármúzeum

Kötéltechnikai gyakorlat az Egri várban

2021.01.21.
Janus Pannonius Múzeum - Modern Magyar Képtár II.

Ficzek Ferenc nagyméretű zománcképe a pécsi Modern Magyar Képtárban

2021.01.20.
Göcseji Múzeum - Zala Megyei Múzeumok Igazgatósága

Rio de Janeiro Zalaegerszegen

2021.01.20.
Röszkei Paprika Park - Paprika Üzem és Múzeum

Retro hungarikumok a legvidámabb barakkból

2021.01.19.
Szépművészeti Múzeum

Villát vásárolt a Kárpáthy Zoltán honoráriumából

Gyulai Vár - Gyula
A Gyulai Vár
Cím: 5700, Gyula Várkert u. 1.
Nyitva tartás: Ideiglenesen zárva.
2020.05.24.
Erkel Ferenc Kulturális Központ és Múzeum Nonprofit Kft.
A május 16-17-i hétvégén 10-18 óra között ismét látogathatók a gyulai vár szabadtéri részei: az udvar és a gyilokjáró. A Gyulai Várszínház új várszínpadának és nézőterének előre tervezett beépítése okán május 18-22. között zárva tartunk, május 23-tól azonban - az egyre nagyobb számban érkező szállásfoglalások miatt is - a várudvar látogatását már folyamatosan lehetővé tesszük.

A vár szabadtéri részeire a belépést, valamint az óránkénti vártörténeti ismertetőt a szokásos belépő feléért biztosítjuk.

Nyitvatartás

május 16. (szombat), május 17. (vasárnap) 10.00-18.00

Jegyárak:

Teljes árú: 1050 Ft
Kedvezményes: 525 Ft
A kedvezményes jegyeket igazolvány felmutatását követően 6-26 év közötti nappali tagozatos diákok és 62 év feletti felnőttek vehetik igénybe.
6 év alatti gyermekeknek a belépés ingyenes.
Kiállítóhelyünkön valamennyi SZÉP-kártya kibocsátó (OTP Bank, K&H Bank, MKB Bank) szabadidő alszámlájával (zsebével) fizethetsz.

A biztonságos itt tartózkodásodra mi így készülünk:

1. A kiállítótereket nem nyitjuk meg, csak a várudvar látogatható.

2. Csoportokat nem fogadunk.

3. Biztosítjuk a kártyás fizetés lehetőségét.

4. Díjtalan vártörténeti ismertető tartunk 10.30-tól óránként, alkalmanként legfeljebb tíz látogatónak.

5. A korlátokat óránként fertőtlenítjük.

6. A mosdókat 2 óránként fertőtlenítjük.

7. A torlódás elkerülése miatt a toronyba vezető lépcsőnél munkatársaink irányítják a forgalmat.

Van néhány kérésünk is, hogy biztonságosan látogathass meg minket. Ismerd meg ezeket előzetesen is!

1. A jegypénztárnál egy családból, összetartozó vendégek közül csak egyikőtök álljon be a sorba!

2. Válaszd a kártyás fizetési módot!

3. Mivel odafigyelünk a biztonságodra, a várudvaron csak korlátozott számú látogató tartózkodhat. Légy türelemmel, ha várnod kell a belépésre!

4. A torlódás elkerülése miatt a toronyba vezető lépcsőnél munkatársaink irányítják a forgalmat. Kövesd az utasításaikat!

5. A helyszínen kövesd figyelemmel a kihelyezett tájékoztatókat és tartsd be az előírásokat!

6. Tartsd be a megfelelő, legalább 1,5 méteres biztonsági távolságot!

7. Nem kötelező, de ajánljuk maszk viselését. 65 év felettiektől maszk és kesztyű viselését kérjük.

8. Rendszeresen használd a kihelyezett kézfertőtlenítő szereket!

9. A mosdóknál is tartsd be a megfelelő biztonsági távolságot! Ügyelj a helyes kézmosásra!